Wybierz Strona

Wójt Czesław Rakoczy uzyskał absolutorium

Wójt Czesław Rakoczy uzyskał absolutorium

W piątek 17 czerwca Rada Gminy Lipinki jednogłośnie udzieliła wójtowi Czesławowi Rakoczemu absolutorium za wykonanie budżetu w 2010 roku. Wszyscy radni zgodnie uznali, że wójt dobrze gospodarował gminnymi finansami, a budżet realizowany był zgodnie z planem.

Czesław Rakoczy - Wójt Gminy Lipinki

Czesław Rakoczy – Wójt Gminy Lipinki

Wcześniej radni wysłuchali sprawozdania finansowego, które przedstawiła pani skarbnik. Było ono już zresztą szeroko dyskutowane podczas posiedzeń poszczególnych komisji. Pozytywnie o przedłożonym sprawozdaniu wypowiedziała się również Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie.

Także Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem radnego Józefa Walczyka pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu za 2010 rok i wnioskowała o udzielenie absolutorium wójtowi Czesławowi Rakoczemu. W związku z powyższym głosowanie nad absolutorium odbyło się bez żadnej dyskusji.

Wójt Czesław Rakoczy, nie kryjąc satysfakcji z wyników głosowania, podziękował radnym Gminy Lipinki za obdarzenie go zaufaniem. Wyraził zadowolenie, że nie ma w Radzie Gminy Lipinek ani polityki, ani złośliwości. Przypomniał, że w tegorocznym rankingu samorządów „Rzeczpospolitej” nasza gmina już plasuje się w pierwszej dwusetce, a może być jeszcze wyżej. Na koniec przestrzegł, że nadmierny wysiłek inwestycyjny ostatnich lat musi odbić się w przyszłości.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

1 komentarz

 1. Ewa

  wspaniały wójt dla naszej gminy:)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  06
  Gru
  2020

  Mikołajkowa Akcja Zbiórki Krwi

  9:00 - 13:00Szpital - Stacja Krwiodawstwa w Gorlicach

  Organizatorzy: HDK Kwiatonowice i HDK Czerwona Krwinka Libusza. Więcej informacji TUTAJ!

 • pon
  07
  Gru
  2020

  Zbiórka odpadów segregowanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • wt
  08
  Gru
  2020

  XXII sesja Rady Gminy Lipinki

  10:00Dom Wiejski w Lipinkach

  Tutaj znajdziesz  PORZĄDEK OBRAD

 • nie
  21
  Lut
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS