Wybierz Strona

Gminne Igrzyska LZS podsumowane

Gminne Igrzyska LZS podsumowane

V Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego zakończył cykl zawodów składających się na Gminne Igrzyska LZS. W 2011 roku objęły one następujące dyscypliny sportowe: piłka ręczna, siatkówka plażowa, piłka nożna, tenis stołowy, lekka atletyka, biegi uliczne.

lzsTo najpopularniejsze z dyscyplin uprawianych w Gminie Lipinki. W cyklu zawodów wzięły udział reprezentacje pięciu miejscowości: Lipinki, Pagorzyna, Wójtowa, Kryg i Bednarskie. Wszystkie zawody odbyły się na obiektach sportowych naszej gminy. Lipinki były organizatorem czterech zawodów: siatkówka plażowa, piłka ręczna, lekka atletyka, bieg uliczny. Pagorzyna – tenis stołowy, Wójtowa – piłka nożna, Kryg – piłka nożna (6-osobowa).

Gminne Igrzyska LZS, które po raz pierwszy odbyły się w naszej gminie, wygrali sportowcy z Lipinek, zwyciężając cztery razy i zdobywając 29 punktów, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Pagorzyny z 22 punktami, na trzecim Bednarskie – 19 punktów, czwarte zajęła Wójtowa – 14 punktów, a na piątym miejscu uplasował się Kryg – 11 punktów.

Tylko sportowcy z Lipinek i Pagorzyny zdobyli się na wystawienie swych reprezentantów na wszystkie zawody, zawodnicy z Bednarskiego nie zdążyli na piłkę nożną, uczestniczyli jednak we wszystkich kolejnych zawodach. Zawodnicy z Wójtowej startowali cztery razy, a z Krygu tylko trzy razy.

Rosnące nakłady finansowe w naszej gminie nie mają wpływu na życie sportowe i wyniki. Miejscowość Kryg, posiadająca najlepszą bazę sportową w gminie (cztery obiekty sportowe), organizacyjnie i sportowo w naszych zawodach plasuje się najniżej ze wszystkich reprezentacji. Zawody pokazały najlepsze przygotowanie wszechstronne (różne dyscypliny sportu) i organizacyjne (najwięcej przeprowadzonych zawodów) miejscowości Lipinki, choć baza sportowa jest uboższa niż w Krygu i w Wójtowej (stadion piłkarski z bieżnią i hala sportowa).

Warto zauważyć, że podział środków na rozwój sportu odbywa się pomiędzy trzema miejscowościami: Lipinki, Wójtowa i Kryg, a w połowie zawodów Gminnych Igrzysk LZS w 2011 roku Wójtowa i Kryg nie uczestniczyły. Wyróżnić należy zawodników z Pagorzyny, którzy wzięli udział we wszystkich zawodach, oraz zawodników z Bednarskiego za mobilizację, gdyż mimo małej liczby mieszkańców potrafili brać udział aż w sześciu zawodach.

Oficjalne podsumowanie Gminnych Igrzysk LZS 2011 odbędzie się pod koniec listopada podczas corocznego Turnieju Strażaków w Halową Piłkę Nożną.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  05
  Gru
  2020

  10-lecie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Lipinkach

  Relacja z wydarzenia TUTAJ

 • sob
  05
  Gru
  2020

  Mikołajkowe Bieganie na Cieklinkę

  10:00Parking obok Starego Kościoła w Lipinkach

  16 km ciekawa trasa, kilka podbiegów, miła atmosfera - zaprasza ULKS Lipinki :)

 • sob
  05
  Gru
  2020

  Uroczysty odbiór i poświęcenie samochodu pożarniczego OSP Wójtowa

  11:00Kościól Parafialny w Wójtowej

  Po mszy św. poświęcenie auta i uroczysty apel

 • nie
  06
  Gru
  2020

  Mikołajkowa Akcja Zbiórki Krwi

  9:00 - 13:00Szpital - Stacja Krwiodawstwa w Gorlicach

  Organizatorzy: HDK Kwiatonowice i HDK Czerwona Krwinka Libusza. Więcej informacji TUTAJ!

 • pon
  07
  Gru
  2020

  Zbiórka odpadów segregowanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • wt
  08
  Gru
  2020

  XXII sesja Rady Gminy Lipinki

  10:00Dom Wiejski w Lipinkach

  Tutaj znajdziesz  PORZĄDEK OBRAD

 • nie
  21
  Lut
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS