Wybierz Strona

Gminne Igrzyska LZS podsumowane

Gminne Igrzyska LZS podsumowane

V Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego zakończył cykl zawodów składających się na Gminne Igrzyska LZS. W 2011 roku objęły one następujące dyscypliny sportowe: piłka ręczna, siatkówka plażowa, piłka nożna, tenis stołowy, lekka atletyka, biegi uliczne.

lzsTo najpopularniejsze z dyscyplin uprawianych w Gminie Lipinki. W cyklu zawodów wzięły udział reprezentacje pięciu miejscowości: Lipinki, Pagorzyna, Wójtowa, Kryg i Bednarskie. Wszystkie zawody odbyły się na obiektach sportowych naszej gminy. Lipinki były organizatorem czterech zawodów: siatkówka plażowa, piłka ręczna, lekka atletyka, bieg uliczny. Pagorzyna – tenis stołowy, Wójtowa – piłka nożna, Kryg – piłka nożna (6-osobowa).

Gminne Igrzyska LZS, które po raz pierwszy odbyły się w naszej gminie, wygrali sportowcy z Lipinek, zwyciężając cztery razy i zdobywając 29 punktów, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Pagorzyny z 22 punktami, na trzecim Bednarskie – 19 punktów, czwarte zajęła Wójtowa – 14 punktów, a na piątym miejscu uplasował się Kryg – 11 punktów.

Tylko sportowcy z Lipinek i Pagorzyny zdobyli się na wystawienie swych reprezentantów na wszystkie zawody, zawodnicy z Bednarskiego nie zdążyli na piłkę nożną, uczestniczyli jednak we wszystkich kolejnych zawodach. Zawodnicy z Wójtowej startowali cztery razy, a z Krygu tylko trzy razy.

Rosnące nakłady finansowe w naszej gminie nie mają wpływu na życie sportowe i wyniki. Miejscowość Kryg, posiadająca najlepszą bazę sportową w gminie (cztery obiekty sportowe), organizacyjnie i sportowo w naszych zawodach plasuje się najniżej ze wszystkich reprezentacji. Zawody pokazały najlepsze przygotowanie wszechstronne (różne dyscypliny sportu) i organizacyjne (najwięcej przeprowadzonych zawodów) miejscowości Lipinki, choć baza sportowa jest uboższa niż w Krygu i w Wójtowej (stadion piłkarski z bieżnią i hala sportowa).

Warto zauważyć, że podział środków na rozwój sportu odbywa się pomiędzy trzema miejscowościami: Lipinki, Wójtowa i Kryg, a w połowie zawodów Gminnych Igrzysk LZS w 2011 roku Wójtowa i Kryg nie uczestniczyły. Wyróżnić należy zawodników z Pagorzyny, którzy wzięli udział we wszystkich zawodach, oraz zawodników z Bednarskiego za mobilizację, gdyż mimo małej liczby mieszkańców potrafili brać udział aż w sześciu zawodach.

Oficjalne podsumowanie Gminnych Igrzysk LZS 2011 odbędzie się pod koniec listopada podczas corocznego Turnieju Strażaków w Halową Piłkę Nożną.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • niedz.
  26
  wrz.
  2021

  Akcja honorowego oddawania krwi w Lipinkach

  9:00 - 12:30Dom Ludowy w Lipinkach

  Więcej informacji niebawem

 • sob.
  09
  październik
  2021

  V Maraton na Orientację KIWON

  7:00 - 22:00Lipinki

  Więcej szczegółów niebawem :)

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum