Wybierz Strona

Dotacje na upowszechnianie sportu w Gminie Lipinki przyznane

Dotacje na upowszechnianie sportu w Gminie Lipinki przyznane

Wójt Czesław Rakoczy po zapoznaniu się z propozycją Komisji Konkursowej przyznał dziś dotacje dla organizacji pozarządowych na upowszechnianie i wspieranie kultury fizycznej. Do podziału dla podmiotów zajmujących się w gminie Lipinki sportem przeznaczono kwotę 16 tys. złotych.

DotacjeZ sumy tej najwięcej pieniędzy (6 000 zł)  powędruje do Krygu. Ludowy Klub Sportowy „Nafta” Kryg otrzyma 4 500 zł, natomiast Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” z Krygu 1 500 zł. Kwotą 5 000 zł wsparty zostanie Ludowy Klub Sportowy „Wójtowa”. Również 5 000 zł otrzymał Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Lipinki”.

Nie wszyscy starający się o dotacje otrzymali wsparcie. Wniosek powstałego na początku tego roku Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria” z Wójtowej nie uzyskał akceptacji.

Komisja Konkursowa, której przewodniczył z-ca Wójta Gminy Lipinki Jan Kosiński, oceniała wnioski o dotację w zeszły piątek. W składzie komisji znaleźli się ponadto pracownicy Urzędu Gminy Lipinki – pani sekretarz Anna Kozioł i pani Anita Czapka. Organizacje pozarządowe reprezentowali: pani Krystyna Białoń jako przedstawiciel Stowarzyszenia Kobiet Wsi Kryg oraz Piotr Mika reprezentujący ochotniczą Straż Pożarną w Krygu.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

5 komentarzy

 1. Fraktal

  Ludzie !! a może niech trochę kasy powędruje na naukę bo wiecznie w tej naszej gminie to tylko sport i jeszcze raz sport.. ech – może następne wybory coś zmienią w naszej gminie…

  Odpowiedz
 2. piotruś pan

  Dotacja na kulturę fizyczną została rozdzielona niesprawiedliwie. Upowszechnianie kultury fizycznej jest jedynie w Lipinkach gdzie odbywa się mnóstwo zawodów sportowych z różnych dyscyplin i może brać udział duża ilość chętnych. Przydzielenie dotacji na Kryg i Wójtową to dołożenie kasy do ligi piłki nożnej a przecież już dostali w poprzednim konkursie.
  Analizując podział dotacji z ubiegłego roku gdzie Wójtowa otrzymała 7000zł i nie było żadnej imprezy z piłki nożnej! Jak to jest możliwe?

  Odpowiedz
 3. author

  Co racja to racja Fraktal… Szkoda, że nie szerzy się u nas przykładowo kultury matematycznej czy biologicznej. Poza tym warto zwrócić uwagę, że za wyniki w nauce uczniowie nagradzani są w naszych szkołach tylko książkami na koniec roku. Wiadomo – każdy uczy się dla siebie, ale nie zaszkodziłoby docenić od czasu do czasu zdolne, młode pokolenie czymś więcej niż samą książeczką. Zastanawiam się czemu w naszych szkołach w ogóle nie funkcjonują stypendia naukowe itp.

  Odpowiedz
 4. xx

  Witam.
  Panowie radni z Pagorzyny gratulacje, nawet na piłkę nie zostało. Kolejny sukces.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 5. obiektywny

  Na piłkę nożną dają najwięcej, ale dlaczego wyników nie ma tylko kłopoty bo policja musi przyjeżdzać na mecze. A może przez wyniki reprezentacji?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • pt.
  03
  gru
  2021

  Koncert "Muzyką Malowany Nikifor"

  18:00Centrum Kultury im. Antonycza, Pl. Dworzysko 5, Gorlice

  Kompozycje Rafała Boniśniaka z Lipinek. WSTĘP WOLNY!

 • sob.
  04
  gru
  2021

  Zebranie wiejskie sołectwa Bednarka-Centrum

  13:00Dom Strażaka w Bednarce

  Więcej szczegółów TUTAJ

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum