Wybierz Strona

Biegacze ULKS Lipinki dominują w V Grand Prix Sądeczanina

W Łomnicy-Zdrój zakończyła się w sobotę 1 czerwca kolejna edycja V Grand Prix Sądeczanina w biegach. Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Pociecha, najlepszą z kobiet okazała się Regina Kulka. Oboje reprezentują ULKS Lipinki.

Nasi biegacze po biegu w Łomnicy - © Paweł Smędowski /Facebook/

Nasi biegacze po biegu w Łomnicy – © Paweł Smędowski /Facebook/

Trasa biegu licząca 10 km była niezwykle trudna. Najwięcej kłopotów sprawił niem 2,5-kilometrowy podbieg, choć niektórzy zawodnicy więcej narzekali na tę część trasy za wzniesieniem, z której trzeba było zbiec. Tomasz Pociecha prowadził już od połowy dystansu i pewnie zwyciężył. Na drugim miejscu przybiegł także nasz zawodnik – Paweł Smędowski.

Rywalizację kobiet wygrała po ciężkiej walce Regina Kulka z ULKS Lipinki, a za nią linię mety przekroczyła druga zawodniczka lipińskiego klubu – Wioletta Budziak. Bardzo dobre czwarte miejsce zajęła kolejna nasza zawodniczka – Anna Samborska.

Świetny występ biegaczy ULKS Lipinki być może pozwoli naszemu klubowi zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do tej pory znajdowaliśmy się na miejscu drugim za drużyną KKB MOSiR Krosno, ale mieliśmy do nich tylko 187 pkt straty. Na razie jednak nie ma oficjalnych wyników.