Wybierz Strona

V Sądecka Dycha. Szymon Kulka i Anna Wojna na podium

379 zawodników i zawodniczek ukończyło V Bieg Uliczny Sądecka Dycha o  puchar Newagu, który odbył się 6 października 2013 roku. Wśród nich było aż 9 reprezentantów ULKS Lipinki. Tradycyjnie najlepsze rezultaty osiągnęli Szymon Kulka i Anna Wojna.

newag3dZnakomicie spisał się Szymon Kulka, który zajął drugie miejsce, rozdzielając dwóch Kenijczyków. Czas zawodnika ULKS Lipinki to 00:30:16. Anna Wojna znów udowodniła swoją wysoką formę i zameldowała się na mecie z trzecim czasem (00:35:46). Sympatyczna lekkoatletka z Łużnej od lat reprezentująca barwy Lipinek dała się wyprzedzić jedynie dwóm reprezentantkom Etiopii.

Świetnie pobiegli również pozostali biegacze ULKS Lipinki. W kategorii wiekowej do 19 lat triumfował Paweł Smędowski (8. w kat. ogólnej). Pierwsze miejsce w kategorii do lat 29 zajęła także Regina Kulka (7. w kat. ogólnej). Dobre 9. miejsce wywalczył Tomasz Pociecha, a 12. pozycję zajęła Wioleta Budziak. Solidnie zaprezentowali się także Anna Samborska, Mirosław PrędkiBartosz Świątkowski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom ULKS Lipinki, nie zapominając o trenerze Tomaszu Świerzowskim.

Tegoroczna „Sądecka Dycha” zgromadziła o 150 biegaczy więcej niż w 2012 roku. W biegu wzięli udział zawodnicy nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy, Kenii, Etiopii, Białorusi i Słowacji. Cieszy również fakt, że na starcie pojawiło się wielu amatorów biegania z naszego regionu. Wielu z nich poprawiło swoje rekordy życiowe. Warto podkreślić, że w obu kategoriach został pobity rekord trasy.