Wybierz Strona

Jeszcze w grudniu radni Gminy Lipinki uchwalą budżet na 2014 rok

Jeszcze w grudniu radni Gminy Lipinki uchwalą budżet na 2014 rok

Za tydzień, 27 grudnia 2013 roku o godz. 11.00, w sali narad Urzędu Gminy Lipinki rozpocznie się XXXII sesja Rady Gminy Lipinki. Główny punkt posiedzenia to podjęcie uchwały budżetowej Gminy Lipinki na 2014 rok.

forsaPamiętajmy, że radni zajmą się na najbliższej sesji budżetem na bardzo ważny rok wyborczy – w 2014 roku zakończy się bowiem kadencja obecnej Rady Gminy Lipinki. To na pewno ma znaczący wpływ na konstrukcję przyszłorocznego budżetu, w którym muszą się znaleźć pieniądze na zakończenie inwestycji rozpoczętych lub zaplanowanych w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. A jest ich sporo. Na razie nie widać żadnych zagrożeń dla uchwały budżetowej, która przegłosowana zostanie, jeżeli nie jednomyślnie, to na pewno miażdżącą przewagą głosów.

Podczas obrad radni podejmą jeszcze kilka innych, również ważnych decyzji. Najważniejszą decyzją będzie z pewnością wyrażenie zgody na przejęcie darowizny od Powiatu Gorlickiego. Chodzi o osławioną drogę przez Bednarskie, która kilka lat temu niespodziewanie zmieniła właściciela. Ponowne przejęcie drogi przez Gminę Lipinki otworzy drogę do jej remontu, o co zabiega sołtys Bednarskiego Jerzy Piróg i grupa zdeterminowanych mieszkańców.

Radnych czeka także dyskusja na temat ustalenia w grudniu 2013 roku diet dla sołtysów z tytułu wykonywania przez nich zadań, za które nie uzyskują odrębnego wynagrodzenia. Przedstawiona Radzie Gminy propozycja to dieta w wys. 2 tys. zł dla sołtysów Pagorzyny i Lipinek oraz diety po 1 tys. zł dla pozostałych sołtysów. Również kwotę 2 tys. zł planuje się przeznaczyć dla Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu. To między innymi środki za opiekę nad nietrzeźwymi z naszej gminy, którzy trafią do SOiK.

Ciekawa dyskusja szykuje się w związku z pomocą rzeczową dla Powiatu Gorlickiego. Chodzi o dowóz osób niepełnosprawnych z Gminy Lipinki do Warsztatów Terapii Zajęciowej funkcjonujących w budynku byłego Domu Pielgrzyma przy starym kościele w Lipinkach. Projekt uchwały przewiduje pomoc rzeczową, ale nie zaliczają się do niej ani koszty paliwa, ani wynagrodzenie kierowcy. Wynika więc z tego, że pomoc stanowić będzie w 2014 roku samo udostępnienie samochodu.

Radni przyjmą podczas obrad aż trzy gminne programy: Ochrony Zdrowia Psychicznego Gminy Lipinki na lata 2014-2015, Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok oraz Wspierania Rodziny w Gminie Lipinki na lata 2014-2016. Nowością, która nie budzi zachwytu niektórych radnych, ma stać się ryczałtowe wynagrodzenie miesięczne dla przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Byłaby to kwota 350 zł na miesiąc wypłacana niezależnie od liczby posiedzeń komisji. Wiceprzewodniczący otrzymywałby kwotę 200 zł brutto za posiedzenie, a pozostali członkowie komisji 120 zł.

Nie zabraknie, jak zwykle, sprawozdania wójta z działalności międzysesyjnej, interpelacji radnych i wolnych wniosków. Wszystkich zainteresowanych lokalną polityką serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w obradach.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • wt
  02
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów zmieszanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki  ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • pon
  15
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów segregowanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • wt
  16
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów zmieszanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki  ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • nie
  21
  Mar
  2021

  Akcja krwiodawstwa w Krygu

  Organizator: Klub HDK przy OSP Kryg

 • nie
  21
  Mar
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

 • czw
  06
  Maj
  2021

  Bierzmowanie

  Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Sakramentu udzieli Ks. Bp Edward Białogłowski

 • sob
  15
  Maj
  2021

  Święcenia Diakonatu

  Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS