Wybierz Strona

Bochen pokazał! Świetne wyniki naszych biegaczy!

Bochen pokazał! Świetne wyniki naszych biegaczy!
Dominik Bochenek biegnie po złoty medal - fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Dominik Bochenek biegnie po złoty medal – fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Dominik Bochenek, zawodnik klubu Zawisza Bydgoszcz i wychowanek ULKS Lipinki, już w pierwszym starcie w tym sezonie uzyskał minimum (13,65) na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, które w sierpniu tego roku odbędą się w Zurychu. Wynik Dominika to 13,62!

Ten świetny rezultat Dominik osiągnął 2 czerwca 2014 roku w Bydgoszczy, gdzie odbywał się Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. Nasz znakomity płotkarz zajął wysokie 3. miejsce, choć do siódmego płotka był na prowadzeniu. Ostatecznie wygrał Dominik Berger (USA) z czasem 13,40, drugi na metę przybiegł Shane Brathwaite (Barbados), uzyskując wynik 13,49.

Kilka dni później podczas rozgrywanego 7 czerwca w Szczecinie 60. Memoriału Janusza Kusocińskiego, Dominik Bochenek potwierdził swoją wysoką formę. Zajął pierwsze miejsce w biegu na 110m ppł z wynikiem 13,69 przed Damianem Czykierem (13,79) z KS Podlasie Białystoka trzecibył Patryk Bachar – WKS Śląsk Wrocław. Natomiast 9 czerwca w Pradze Dominik zajął 6 miejsce, ale uzyskał bardzo dobry wynik – 13,52.

Szymon Kulka walczy o swój najlepszy wynik na 5000m - fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Szymon Kulka walczy o swój najlepszy wynik na 5000m – fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Świetnie radzi sobie również Szymon Kulka z ULKS Lipinki, który podczas Memoriału Janisza Kusocińskiego w Szczecinie zajął w biegu na 5000 m trzecie miejsce. Szymon w tym biegu miał bardzo dobry czas 13.59,42, który pozwolił mu pobić swój rekord życiowy, był to bowiem pierwszy bieg naszego zawodnika na tym dystansie poniżej 14 minut. Zwyciężył Juan Barrios (MEXICO MEX)13:50.22, a drugi był Alemu Bekele (BAHRAIN BRN) 13:54.93.

Gratulujemy naszym zawodnikom i czekamy na kolejne sukcesy!

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • pon.
  01
  listopad
  2021

  IX Kwesta Listopadowa na Kaplicę Straszewskich

  8.00-16.00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum