Wybierz Strona

Anna Wojna na podium XXIV Gorlickiego Biegu Sylwestrowego

W XXIV Gorlickim Biegu Sylwestrowym, który odbył się 31 grudnia 2014 roku, wystartowało aż dziesięciu biegaczy reprezentujących gminę Lipinki. Tradycyjnie już najlepsze wyniki zanotowali zawodnicy ULKS Lipinki, wśród nich Anna Wojna z Łużnej i Tomasz Pociecha z Krygu.

Anna_Wojna-001

Pomimo mrozu warunki do biegania były niezłe – źródło: fotoBeskidNiski.pl

W kategorii kobiet Anna Wojna, startująca na dystansie 10km, kolejny raz stanęła na podium, zajmując w XXIV Gorlickim Biegu Sylwestrowym 3. miejsce z czasem 35:57. Utytułowana zawodniczka ULKS Lipinki do ostatnich metrów toczyła walkę o srebro z Katarzyną Albrycht z Krościenka Wyżnego, która ostatecznie z czasem 35:51 zajęła 2. miejsce. Dystans 10 km ukończyły 63 kobiety, wśród których bezkonkurencyjna okazała się Matylda Kowal z Rzeszowa, wyprzedzając na mecie swoje rywalki niemal o dwie minuty. Zwyciężczyni osiągnęła bardzo dobry czas – 33:55. Warto również odnotować wynik drugiej reprezentantki ULKS Lipinki Reginy Kulki z Ropy – zajęła 7. miejsce z czasem 38:19.

Również w kategorii mężczyzn na dystansie 10km najlepszym zawodnikiem Ziemi Gorlickiej okazał się biegacz ULKS Lipinki – Tomasz Pociecha z Krygu. Zajął on wysokie 5. miejsce, osiągając na mecie czas 32:43. O zwycięstwo na 10 km walczyło aż 254 biegaczy. Jako pierwszy linię mety przekroczył Oleksander Matviyczuk, który pokonał trasę w 30 minut i 11 sekund, wyprzedzając o 44 sekundy Andrieja Starżyńskiego (Chemiknoxy) – 30:55. Trzeci na linii mety z czasem 31:45 zameldował się Sergiej Rybak (LKB Rudnik). Tuż za podium na 4. miejscu uplasował się Józef Urban (JM Demolex Bardejov) – 32:26.

Od dobrej strony na trasie pokazało się jeszcze kilku naszych zawodników: Mirosław Prędki (Przysieki)  i Tomasz Świerzowski z ULKS Lipinki oraz Jacek KoziołBartosz Świątkowski z Lipinek. Tomasz Świerzowski to jeden z czterech biegaczy, którzy na swoim koncie mają udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Gorlickiego Biegu Sylwestrowego. Gratulujemy wytrwałości! W biegu na 5km wysokie 11. miejsce zajął Marcin Górka z Krygu (17:59). Świetnie poradzili sobie Antoni KosibaMagdalena Zając, oboje również z Krygu.