Wybierz Strona

Dh Gabriel Mika najlepszym narciarzem OSP Kryg

Druhowie OSP Kryg wystartowali w ostatni weekend (21-22 lutego) w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie. Impreza zorganizowana została na arenie narciarskiej Jaworki koło Szczawnicy. W zawodach wzięło udział ponad 200 druhów i druhen z całej Polski.

szczawnica_2015_14W klasyfikacji indywidualnej zjazdu, w którym o zwycięstwo walczyło 202 strażaków ochotników, triumfował dh Przemysław Kasprzak z OSP Jaworki z czasem 28,18. Spośród reprezentantów OSP Kryg najszybciej trasę pokonał dh Gabriel Mika, uzyskując czas 35,33 – dało mu to 74. pozycję. Miejsca pozostałych narciarzy z OSP Kryg przedstawiały się następująco:

• 111. dh Marcin Szurek (OSP Kryg) – 38,99
  • 129. dh Dominik Bubniak (OSP Kryg) – 40,85
  • 135. dh Adrian Szkaradek (OSP Kryg) – 41,38
  • 139. dh Tomasz Szurek (OSP Kryg) – 42,02
  • 191. dh Piotr Mika (OSP Kryg) – 2:38,95

Dh Rafał Karp został zdyskwalifikowany, a z powodu kontuzji ze startu zrezygnował dh Paweł Rokitowski.

Na stoku rywalizowało również 17 druhen, wśród których nie zabrakło przedstawicielek OSP Kryg. W końcowej klasyfikacji 8. miejsce zajęła dh Edyta Bogdan z czasem 39,53 (strata 5,27), a na miejscu 9. uplasowała się dh Małgorzata Mika z czasem 40,66 (strata 59,69).

Drugiego dnia Mistrzostw, druhny i druhowie rywalizowali w konkurencji grupowej, czyli  w tzw. Strażackim Slalomie Gigancie z wężem i drabiną. O zwycięstwo rywalizowały 4-osobowe drużyny, które podczas zjazdu pokonywały slalom, trzymając wąż strażacki. Musiały również przenieść drabinę w wyznaczone miejsce. Spośród 38. ekip męskich druhowie OSP Kryg zakończyli rywalizację na 24. miejscu, uzyskując czas 2:07,11 (strata 59,69).

Strażaków z powiatu gorlickiego, a startowali również druhowie OSP MoszczenicaOSP Staszkówka, przez cały czas trwania Mistrzostw dopingował m.in. Sekretarz Sądu Honorowego ZOSP RP Kraków dh Przemysław Wszołek (OSP Moszczenica).

Fotografia i informacje pochodzą z Portalu Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach