Wybierz Strona

Dobry występ szachistów z Lipinek w Sędziszowie Małopolskim

Dobry występ szachistów z Lipinek w Sędziszowie Małopolskim

W sobotę 17 lutego 2018r. w ramach III Turnieju Szachowego o Puchar Ziemi Podkarpackiej  odbywającego się w Sędziszowie Małopolskim swoje zawody rozegrała grupa C, w której rywalizowała duża liczba młodych lipińskich szachistów.

Zawody zakończyły się zwycięstwem reprezentanta klubu GKS Szach- Mat Wiśniowa Mariusza Zielińskiego (komplet 7 pkt.) przed Mateuszem Muchą reprezentującym Nawsie (5.5pkt) i trzecim Ukraińcem Pikh Dariy (5pkt)

Nasi szachiści pokazali się w zawodach z bardzo dobrej strony. Tuż za podium na 4. miejscu został sklasyfikowany Szymon Gawlak (4.5pkt), szósty był Szymon Wojtaszek (4pkt), siódmy Adrian Klimczak (4pkt), ósma Zofia Baranowska (4pkt), a pierwszą dziesiątkę zamknął najmłodszy w gronie lipińskich szachistów Filip Knapik (3pkt). W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali Mika BartłomiejKoszyk Sandra.

Podczas turnieju można było zdobyć oficjalną krajową okręgową kategorię szachową. Dwóm zawodnikom z Lipinek udało się uzyskać odpowiedni ranking: Szymon Wojtaszek podwyższył swoją dotychczasową kategorię z V na IV, a V kategorię uzyskał Bartłomiej Mika

Transport zawodników p. Marek Koszyk

Natomiast w dniach 17-18 lutego 2018r. w ramach III Turnieju Szachowego o Puchar Ziemi Podkarpackiej w Sędziszowie Małopolskim swoje zawody rozgrywała grupa B (szachiści do rankingu PZSzach 1700 włącznie)

Grano system szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem gry jedna godzina na zawodnika, a sędzią głównym zawodów był p. Krzysztof Skiba.

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się reprezentant ULKS Lipinki Olaf Przybyłowicz, który ostatecznie po zaciętych bojach zajął 4. miejsce, zdobywając 5pkt, tyle samo co trzeci w klasyfikacji generalnej Sebastian Zieliński. Z siedmiu pojedynków  nasz zawodnik cztery wygrał, dwa zremisował i zaliczył tylko jedną porażkę ze zwyciężczynią całych zawodów p. Iwoną Flisiak (5,5pkt). Drugie miejsce  w klasyfikacji generalnej zajęła  p. Joanna Bandyk, która także zgromadziła pół punktu więcej od Olafa Przybyłowicza (5.5pkt)

Dodatkowym sukcesem jest Fakt iż Olaf Przybyłowicz osiągnął ranking gwarantujący mu uzyskanie III krajowej okręgowej kategorii szachowej.

W drugiej dziesiątce zawodów znalazł się tym razem Kacper Świerzowski, zaś możliwość zebrania cennych doświadczeń turniejowych mieli również Arkadiusz PatrzykPatryk Oleszkowicz.

Transport zawodników: pp. Tomasz Świerzowski  i Sławomir Patrzyk.

W dniu 12 lutego 2018 r., w szkole podstawowej w Lipinkach odbył się pierwszy turniej z dwunastu zaplanowanych w ramach II edycji Lipińskiej Ligi Szachowej. Osiemnastu szachistów zmierzyło się w siedmiorundowych zawodach przy tempie gry 15 minut na zawodnika.

Tym razem na pierwszych trzech miejscach znaleźli się lipińscy seniorzy. Zawody zakończyły się zwycięstwem Jacka Tyrtani, który zgromadził 6 punktów i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Na drugim i trzecim stopniu podium znaleźli się kolejno Tomasz Świerzowski i Krzysztof Kusiak (obaj po 5 punktów), natomiast miejsca w pierwszej piątce uzupełnili Kacper Świerzowski ( także 5 punktów) oraz Adrian Klimczak (4,5 punktów).

Rozdano dwa komplety dyplomów dla juniorów (2008–2001) i młodzików (2009 i młodsi).
W klasyfikacji juniorów zwyciężył Kacper Świerzowski (5pkt) przed Adrianem Klimczakiem (4,5pkt) oraz Jakubem Krupą (4pkt). W klasyfikacji najmłodszych zaś dyplom za pierwsze miejsce otrzymał Szymon Gawlak ( 4pkt),za drugie Arkadiusz Patrzyk (3,5pkt), a za trzecie Gabriela Opałka (3,5pkt).

Na kolejny, drugi turniej zapraszamy już w najbliższy piątek (23.02.2018) o  godzinie 9.00 w budynku szkoły podstawowej w Lipinkach (wejście od strony dawnego gimnazjum).

2 komentarze

 1. Anonim

  Piłkarze z naszej Gminy też startują w różnych miejscowościach ale gdzie można o tym przeczytać?

  Odpowiedz
  • Piotr Popielarz

   Na portalu eLipinki.pl :) Znajdują się tutaj 152 artykuły o LKS Wójtowa oraz 119 artykułów o Nafcie Kryg. Miłej lektury!

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  29
  sty
  2022

  XXVI Diecezjalne Mistrzostwa w Piłce Halowej

  09:00Szkoła Sióstr Pijarek w Rzeszowie

  Finał diecezjalny ministrantów - walczy drużyna Parafii Lipinki!

 • sob.
  05
  lut
  2022

  XXVI Diecezjalne Mistrzostwa w Piłce Halowej

  08:00Hala Sportowa w Rzeszowie

  Finał diecezjalny lektorów młodszych - walczy drużyna Parafii Kryg!

 • niedz.
  13
  lut
  2022

  Akcja honorowego oddawania krwi

  9.00-13.00Remiza OSP Biecz

  Jubileuszowa Zbiórka Krwi z okazji 10- lecia Klubu HDK OSP Biecz

 • niedz.
  20
  lut
  2022

  Akcja honorowego oddawania krwi

  9.00-13.00Remiza OSP Kobylanka

  Wspólna akcja Klubów HDK PCK w Kobylance i Lipinkach

 • śr.
  02
  mar
  2022

  Środa Popielcowa

  Kościól Parafialny w Lipinkach

  Składka na porządkowanie starego cmentarza w Lipinkach.

 • niedz.
  20
  mar
  2022

  Akcja honorowego oddawania krwi

  9.00-13.00Remiza OSP Kryg

  Więcej szczegółów niebawem :)

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum