Wybierz Strona

Komitet wyborczy wójta Czesława Rakoczego zdobywa 12 mandatów

Komitet wyborczy wójta Czesława Rakoczego zdobywa 12 mandatów

Znakomity wynik KWW Nasza Gmina w Lipinkach budzi szacunek. Komitet wspierający urzędującego wójta Czesława Rakoczego zdobył 12 z 15 mandatów do Rady Gminy Lipinki. Dwa mandaty przypadły KW Prawo i Sprawiedliwość, a 1 mandat KW Polskie Stronnictwo Ludowe.

KWW Nasza Gmina w Lipinkach wprowadził do Rady Gminy Lipinki następujących radnych:

 • Wojciech Bubniak (okręg nr 1 Pagorzyna) – 62 głosy
 • Jan Skałba (okręg nr 2 Pagorzyna) – 86 głosów
 • Krzysztof Deda (okręg nr 3 Lipinki) – 188 głosów
 • Tadeusz Jurusik (okręg nr 5 Lipinki) – 114 głosów
 • Jan Ślusarz (okręg nr 6 Lipinki) – 133 głosy
 • Józef Walczyk (okręg nr 8 Kryg) – 142 głosy
 • Jerzy Cygan (okręg nr 10 Kryg) – 113 głosów
 • Waldemar Malinowski (okręg nr 11 Kryg) – 102 głosy
 • Bogdan Czeluśniak (okręg nr 12 Wójtowa) – nie głosowano z powodu braku kontrkandydatów
 • Regina Mosoń (okręg nr 13 Wójtowa) – 74 głosy
 • Józef Cionek (okręg nr 14 Wójtowa) – 152 głosy
 • Kazimierz Więcek (okręg nr 15 Bednarka) – 89 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość:

 • Lidia Tylawska (okręg nr 7 Rozdziele) – 49 głosów
 • Piotr Migacz (okręg nr 9 Kryg) – 93 głosy

KW Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Tomasz Świerzowski (okręg nr 4 Lipinki) – 133 głosy

KWW Przyszłość i Rozwój Gminy nie wprowadził do Rady Gminy Lipinki żadnego radnego.

Wyniki nie pozostawiają żadnych złudzeń. Jeśli w II turze 4 listopada zwycięży obecny wójt Czesław Rakoczy, czeka go pięć lat spokojnego rządzenia gminą, a przynajmniej tego należy się spodziewać po takiej większości. Jeśli natomiast władzę przejmie Witold Bochenek, będzie musiał szybko zdobyć zaufanie przynajmniej części radnych KWW Nasza Gmina w Lipinkach, aby sprawnie zarządzać. To łatwe nie będzie.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

43 komentarze

 1. Emma

  I co Bochenek zrobi z dwójką radnych? Lepiej niech się ludzie zastanowią dobrze, bo inaczej Gmina 4 lata będzie stać w miejscu. Wójt Rakoczy powinien wygrać.

  Odpowiedz
  • Pani X

   W tym sęk że gmina będzie stać w miejscu, jeśli P. Rakoczy wygra. Nic się nie zmieni na lepsze skoro ludzie myślą z klapkami na oczach. Los daje drugą szansę gminie – trzeba tylko wybrać właściwego człowieka w drugiej turze. Choć- patrząc na dotychczasowe wyniki- ludzie nie wykorzystają drugiej szansy na zmianę… Żal się robi…

   Odpowiedz
   • Emma

    Niestety, po rządach PIS-u nie spodziewam się niczego dobrego. Uważam, że samorządy powinny być absolutnie bezpartyjne i nigdy na partię (a zwłaszcza tą) nie zagłosuję.

    Odpowiedz
   • K.M

    Demokracja ma to do siebie że pozwala na oddanie głosu, na tego kandydata, który według danej osoby jest najlepszy. Pani X, czy za Panią ktoś myśli? Raczej nie, więc czemu chce Pani myśleć za innych? Ja nie rozumiem w której kadencji gmina stała w miejscu ? Co roku coś się dzieje, i planuje sie kolejne inwestycje. Ciężko dogodzić każdemu.

    Odpowiedz
  • Edit128

   Sugerujesz, że gdyby wygrał Bochenek to radni nie będą z nim współpracować dla dobra gminy? To co to za radni…

   Odpowiedz
   • Mari

    Brawo słuszna uwaga, ale jak patrzę na tą skamieniała drużynę to jestem pewna że oni dla siebie A nie dla gminy są.

    Odpowiedz
  • Watson

   A czy do tej pory szła naprzód??? Wszelkie nowe pomysły zaraz były gaszone bo zawsze pojawiało się ale…ale przecież po co to robić, dla kogo??nie potrzeba obejdzie się bez itp.ludzie tego nie potrzebują. Czy na hali sportowej nie można zorganizować dodatkowych zajęć dzieciakom typu piłka nożna/to też było zaproponowane/ nie!! bo nabrudzą bo popsują niech jeżdżą do sąsiednich wiosek tam mają…jak wygląda w tej chwili sprawa przedszkola w Lipinkach?? Śmieją się z nas wszyscy dookoła żeby do tej pory tego problemu nie rozwiązać.Dzieciaki są porozrzucane po różnych miejscach…Tak więc ludzie obudźcie się bo kolejna kadencja obecnego wójta będzie wyglądała jak poprzednie m.in. na obsadzaniu kolejnych stanowisk własną rodziną, znajomymi.A co do nowego wójta to nie obawiam się że nie da sobie dary z radnymi będą musieli zaakceptować zmiany i myśleć o dobru mieszkańców i pracować dla nich a nie na złość wójtowi.

   Odpowiedz
   • Kiler

    Prawda święta prawda

    Odpowiedz
  • L2018

   Radni nie są po to żeby być w opozycji mam nadzieję do nowego wójta tylko po to aby gminna się rozwijała. Aby podejmować najlepsze decyzje dla jej dobrą i rozwoju. Jak nie wiedzą po co tam są to niech zrezygnują. Ale kasy pewnie żal.

   Odpowiedz
  • Edward

   Jeśli radni chcą dobra dla gminy i po to kandydowali to spokojnie dogadają się dla dobra gminy, zupełnie nie potrzebne te obawy, a Gmina od kilku lat stoi w miejscu, choć przepraszam w ostatnim miesiącu bardzo dużo latarni powstało, dobrze, ze druga tura jest to może podciągną dalej te latarnie hehehe, ot taki dobry wójt … jak mu się grunt pod nogami sypie

   Odpowiedz
   • Mari

    Słuszna uwaga radni są dla gminy nie dla Wójta jak Wójt będzie miał dobre pomysły to powinni z nim współpracować. MA PAN RACJE BUM INWETYCYJNY JEST szkoda że wybory nie są co 2 lata wtedy byśmy wszystko mieli jak nalezy

    Odpowiedz
  • mieszkaniec gminy

   i tak powinni być!

   Odpowiedz
 2. Ka

  Nokaut

  Odpowiedz
  • szpilka

   jaki nokaut? walczymy ☺

   Odpowiedz
  • luis

   W Łużnej się udało zmienić w pierwszej turze a tu się uda w drugiej i będzie koniec strachu który jest teraz że ludzie się boją między sobą rozmawiać bo jak ktoś nie jest za wójtem to jest wrogiem nr1

   Odpowiedz
   • Kiler

    Brawo brawo wreszcie madrzy ludzie….siła i moc opozycji jest wielka i zwyciezymy

    Odpowiedz
 3. xD

  A to obecny wójt ma rządzić dożywotnio, bo nikt inny nie potrafi? Hahaha…. Śmiech na sali ;D w końcu przyjdzie czas na zmiany, a na początku swojej kariery nawet P. Rakoczy nie miał doświadczenia na tym stanowisku :)

  Odpowiedz
 4. Marta 01

  Pan Rakoczy powinien wygrać,to co już zrobił dla gminy…wielki ukłon.

  Odpowiedz
  • Finansowanie

   Raz rozmawiałem z Rakoczym i powiem krótko . Tragedia taka sama jak i z gospodarką w Gminie.Jestem bezstronny bo mieszkam w Gorlicach.

   Odpowiedz
   • Majka

    Więc skoro mieszkasz w Gorlicach to co możesz wiedzieć o Panie Rakoczym.Moim zdaniem lepszego wójta nie będzie, a takiego ,który by wszystkim dogodzìł nie było i nie będzie.

    Odpowiedz
  • Edward

   Hahahaha co zrobił to zrobił ale już niech zejdzie ze sceny bo ludzie wody potrzebują. Kiedyś musi odejść, czy zostanie na zawsze jak uważasz ???

   Odpowiedz
  • Edward

   Pani Marto, a raczej co dla pani zrobił. Racja ?

   Odpowiedz
 5. Miro

  Gmina Łużna już dojrzała żeby zmienić żady jednego człowieka przez tak długi okres, natomiast u nas jeszcze ciemnogród, i dalej będziemy gminą która odstaje. No ale taka decyzja ludu …

  Odpowiedz
  • K.M

   Miro, niech ten ciemnogród nauczy sie ortografii, dopiero później pójdzie do urny i zagłosuje;)

   Odpowiedz
 6. Anonymous

  12 apostołów… :D

  Odpowiedz
 7. Emma

  Program Pana Bochenka prawie niczym nie różni się od programu obecnego Wójta. Z tą różnicą, że Wójt już wiele z tych inwestycji, które planuje Bochenek wykonał, już zdobył pieniądze, a Pan Bochenek dopiero będzie myślał jak to zrobić, a czy mu się uda tego nie wiemy. Utrzymanie szkół w Pagorzynie i Wójtowej, co to za nowość? Wójt tyle lat utrzymuje te szkoły. Woda już w części jest zrobiona i planowane są dalsze inwestycje, więc nie rozumiem Bochenek da Wam lepszą wodę niż Rakoczy?

  Odpowiedz
  • Edward

   Hahahahahahaha gdzie ta woda ???? Gdzie ta woda ??? Gdzie ??? 85 procent mieszkańców gminy Lipinki ubolewa nad brakiem wody. Wójt tyle kadencji o to nie zadbał, tak naprawdę powinny wodociągi powstać przy kanalizacji.
   Człowieku Wójta co Ty wypisujesz, same bzdury . Chyba w tej gminie nie mieszkasz.

   Odpowiedz
   • Emma

    Tak samo ja jestem człowiek Wójta jak Ty Bochenka czy Bieńka, więc daruj sobie takie porównania Edwardzie. Każdy sympatyzuje z którymś z kandydatów i ma prawo wyrażać opinie na ich temat. Gdzie ta woda? A na przykład w Krygu, tylko szkoda, że nikt tam z niej nie korzysta. Strasznie czepliwe to społeczeństwo. Generalnie co byś nie zrobił i tak będzie źle. Dostanie się już niedługo i nowo rządzącym (jeśli tacy będą), bo jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził.

    Odpowiedz
    • Kiler

     Człowieku Wójta zejdz na ziemie i przeżyj na oczy

     Odpowiedz
     • Emma

      Kiler, patrzę na oczy cały czas i nie dam się omamić polityce PIS-u. Tyle w temacie! Dziękuję!

    • Edward

     Taaak ? A dlaczego z niej nie korzysta ?

     Odpowiedz
 8. marcello

  Panie Administratorze, komitet wójta Rakoczego zdobył tak na prawdę 13 mandatów! Ten 13 radny jest z PSL-u, czyli partii- wolnego elektrona, która przyklei się do każdego, byle tylko BYĆ PRZY KORYCIE!
  Myślę, że końcówka Pana tekstu jest bardzo sugestywna. Jeśli wygra Rakoczy, będzie cicho, spokojnie i grzecznie, czyli układ „rąsia rąsie myje” będzie TRWAŁ nadal. Jeśli wygra Bochenek, będą tylko awantury i niezgoda. Nie wiem czy Pan go zna czy nie, ale byłem na spotkaniu w Wójtowej i facet nie sprawia wrażenia awanturnika, chyba że się mylę… A radni jeśli będą konstruktywnie działać dla dobra gminy, dojdą do porozumienia z nowym wójtem.

  Odpowiedz
 9. Rozczarowana

  Kampania Pana Czesława już się robi coraz śmieszniejsza-były spotkania z kiełbasą wyborczą dla seniorów i nietylko przy różnych imprezach ale żeby przyjść do Szkoły w Krygu na ślubowanie 1 klasy i mówić jak wiele zrobił, kanalizacja, wodociągi,chodniki i ta dbałość o szkołę…..itd.to wielka przesada. To było święto dzieci i rodziców a wkradła się kampania wyborcza, bardzo nieetyczne.Dzieci mówią był Pan i się przechwalał. Gdzie ta dbałość o szkołę i dzieci? Fałsz i obłuda po co dzieciom prowadzić kampanie wyborczą, ktoś się rozpędził i zapomniał ze dzieci nie głosuja a rodzice też mają już dosyć tej fałszywości. Może ta sytuacja to normalość w naszej gminie? Czy tak ma dalej być? Myślę że potrzeba zmiany i to jak najwcześniej.

  Odpowiedz
  • Emma

   Dzieci powtarzają to, co słyszą od rodziców. Same nie sądzę, żeby tak bardzo zwracały uwagę na to co mówił Wójt. Ja, natomiast, słyszałam od dzieci, że był Pan Wójt (w znaczeniu ważnej osobistości) i dał im prezenty, więc całkiem pozytywny odbiór dzieci. Sądzę, że powinien częściej bywać na takich wydarzeniach. Miejmy nadzieję, że po wygranej również będziemy go widywać w takich miejscach.

   Odpowiedz
   • Edward

    A przepraszam bardzo jakie prezenty ???

    Odpowiedz
    • Rodzic

     Drobne pomoce naukowe. No, przecież nie niewiadomo co! Symbolicznie, skromnie, ale dzieci się ucieszyły.

     Odpowiedz
     • Edward

      Takie pomoce naukowe co roku dostają dzieci, gumka, ołówek, notes.To ma być ten PREZENT?

    • wyborca

     a Ty co kupiles dla dzieci?????

     Odpowiedz
     • Edward

      Ja nie jestem wójtem, nie pcham się wszędzie by zdobyć poparcie, nie jestem tez żołnierzem Rakoczego i nie mam serca kłamać ludziom starszym ze ich domy będzie gmina remontować.

      Sprawiedliwość kiedyś zwycięży,
      Zastanawiam się tylko jak Ci radni mogą w oczy ludziom spojrzeć ???

 10. Ryszard

  Popieram komentarz Rozczarowanej. Słyszałem o wystąpieniu Rakoczego podczas ślubowiania pierwszoklasistów w Krygu a jak w innych miejscowościach też było chwalenie i prowadzenie kampani kosztem dzieci? Może należałoby najpietw coś zrobić dla szkoły a potem się chwalić. Nasze dzieci i całe społeczeństwo zasługuje na lepszego gospodarza bo ten już się mocno wypalił. Czas na odpoczynek i może ze swojej kieszeni zasponsoruje pan małe „ciasteczko” dla fanów niespełnionych obietnic. Kibicuje mocno Panu Bochenkowi w nim nadzieja na lepsze jutro i dobro naszych dzieci bo poziom naczania chyba najniższy w powiecie. Czas na zmiany Panu Rakoczemu dziękuję i życzę odpoczynku. Ja z rodziną nie damy się nabrać na obietnice bez pokrycia. Panie Witku powodzenia.

  Odpowiedz
 11. Mari

  Niestety nasza społeczność nie jest mentalnie gotowa na zmiany I rozwój gminy. Nie stać ich na odważny ruch jak np w gminie Łużna. A przeraża mnie wiara ludzi w te bredni że Wójt rozpoczął tyle inwestycji i nowy nie skończy… Ludzie Rakoczy jest ponad 20 lat on jest jak manager w firmie za darmo tego nie robi jego obowiązkiem jest rozdzielanie NASZYCH pieniędzy! Łaski nie robi tylko że od 8 kąt to on właściwie nic nie robi. Słusznie zauważył Pan Bieniek ludzie nabierają się na BUM INWETYCYJNY tydzień przed wyborami…

  Odpowiedz
  • Edward

   Święta prawda

   Odpowiedz
 12. wyborca

  Panowie i panie, wyborcy potencjalni pana Bochenka wasze komentarze sa tylko,oznaką bezsilnosci.Przeciez wyborcy juz pokazali kogo chca w gminie nie SLD,PSL,PO czy tez PISu.Ludzie chca spokoju,rozwoju i jak najmniej kłótni co musi się wydarzyc byscie to zrozumieli?Partie w samorzadzie to nic innego jak zagłada tychze samorzadow.Wiec jesli to jeszcze nie zauwazyliscie to przyjmijcie wyrazy wspolczucia.Mam nadzieje ze choc jestem 30 latkiem nigdy nie dozyje by w naszej gminie,notabene o ktorej slysze same pochlebne spostrzezenia nie bedzie partii co sobie i Wam zycze

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  08
  paź
  2022

  VI Maraton na Orientację KIWON

  7:00 - 22:00Hala Sportowa SP Lipinki

  Więcej szczegółów niebawem :)

 • sob.
  22
  paź
  2022

  XV Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego

  12:00Hala Sportowa SP Lipinki

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum