Wybierz Strona

Otwarcie Izby Pamięci Pani Barbary Brach

Otwarcie Izby Pamięci Pani Barbary Brach

W najbliższy wtorek 16 lipca minie siedem lat od śmierci pani Barbary Brach. Tego dnia uroczyście otworzona zostanie w Szkole Podstawowej w Lipinkach poświęcona jej Izba Pamięci.

Barbara Brach – fot. Edward Ślusarz

Pani Barbara Brach była lipińską poetką, animatorką kultury i niezłomną działaczką społeczną, emerytowaną nauczycielką, a także byłą dyrektorką Szkoły Podstawowej w Lipinkach. Zapamiętaliśmy ją jako założycielkę i wieloletnią kierowniczkę zespołu ludowego „Lipiniacy” oraz dziecięcego zespołu ludowego „Lipowy kwiat”. Zmarła 16 lipca 2012 roku w wieku 71 lat.

Uroczystości rozpoczną się o 12.00 w nowym kościele w Lipinkach Mszą świętą o spokój duszy zmarłej przed 7 laty Barbary Brach. Po mszy nastąpi w szkole podstawowej otwarcie izby pamięci poświęconej tej zasłużonej mieszkańce Lipinek. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Mszy świętej.

W związku z powstaniem Izby Pamięci Pani Barbary Brach jej pomysłodawcy oraz Ks. Proboszcz Wacław Śliwa proszą wszystkich mieszkańców Lipinek o przekazywanie pamiątek związanych z panią Brach, które mogłyby wzbogacić wyposażenie Izby Pamięci. Pamiątki można przekazywać do Szkoły Podstawowej w Lipinkach, jak również przynosić do zakrystii lipińskiego kościoła.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

4 komentarze

 1. Uczeń

  Pamiętam jak w szkole podczas apelu śpiewaliśmy hymn szkolny skomponowany przez p. Barbarę. Witaj szkoło… coś tam, coś tam. Ktoś potrafi przytoczyć cały tekst?

  Odpowiedz
  • Aga

   Cały nie, ale:
   Witaj szkoło, czołem klasy, czas do pracy czas. O nauce czynach pracy myśli każdy z nas.

   Odpowiedz
 2. Ula

  A dalej tak….Witaj szkoło czołem klaso, czas do pracy czas
  O nauce czy nad pracy myśli każdy z nas. Na głos dzwonka podejmiemy swój codzienny trud,bo do wiedzy dzisiaj dąży nasz uczniowski ród.

  Odpowiedz
 3. Waldi

  Cały hymn: Witaj szkoło czołem klaso, czas do pracy czas o nauce czy nad pracy myśli każdy z nas. Na głos dzwonka podejmiemy swój codzienny trud bo do wiedzy dzisiaj dąży nasz uczniowski ród.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • wt
  02
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów zmieszanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki  ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • nie
  21
  Mar
  2021

  Akcja krwiodawstwa w Krygu

  Organizator: Klub HDK przy OSP Kryg

 • nie
  21
  Mar
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

 • czw
  06
  Maj
  2021

  Bierzmowanie

  Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Sakramentu udzieli Ks. Bp Edward Białogłowski

 • sob
  15
  Maj
  2021

  Święcenia Diakonatu

  Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS