Wybierz Strona

Blisko 40 krwiodawców wsparło druha OSP Bobowa Ryszarda Ziomka

Blisko 40 krwiodawców wsparło druha OSP Bobowa Ryszarda Ziomka

Około godziny 13.00 zakończyła się akcja krwiodawstwa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Lipinkach. W dworskich pomieszczeniach tłoczno było już przed godz. 9.00. Jako pierwsi do oddawania krwi zgłosili się strażacy z OSP Bobowa.

Podczas dzisiejszej akcji bywało bardzo tłoczno :)

Przyjechali oddać krew w Lipinkach, gdyż zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami całość krwi zebranej w trakcie akcji miała zostać przekazana na wsparcie leczenia strażaka z Bobowej. Krótko później dołączyli do nich przedstawiciele OSP Stróżna i OSP Siedliska.

Kolejka do stanowisk krwiodawczych  nie kończyła się aż do godzin przedpołudniowych. W sumie z 41 osób, które zgłosiły się do lokalu, krew oddało 39, co pozwoliło zebrać ogółem 17,35 litra krwi. W trakcie akcji kilkoro lipińskich krwiodawców odebrało klubowe wyróżnienia po oddaniu 3 litrów w przypadku kobiet i 4  w przypadku mężczyzn. Trzy osoby nabyły dzisiaj uprawnienia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.  Każdy z krwiodawców otrzymał okolicznościowy upominek promujący krwiodawstwo i nasz klub.

Krew oddali dzisiaj:

Chochołowicz Marek, Cieśla Robert, Cybrowski Tomasz, Czechowicz Józef, Drozd Mateusz, Frączek Kazimierz, Gach Dominik, Gurba Dawid, Gurbisz Andrzej, Haluch Iwona, Ignar Marek, Janik Rafał, Kmiotek Anna, Knapik Anna, Knapik Henryka, Knapik Kamil, Knapik Tomasz, Kosiba Weronika, Koszyk Marek, Kowal Katarzyna, Król Krzysztof, Krygowski Kamil, Ligęza Zbigniew, Mucha Sylwia, Orzechowska Iwona, Orzechowski Grzegorz, Orzechowski Marcin, Orzechowski Paweł, Polaszek Marcin, Polaszek Roman, Połeć Sławomir, Popielarz Piotr, Romaszko Tomasz, Stec Sławomir, Szczepanek Dominik, Świątkowska Anna, Świerzowski Tomasz, Tatara Monika, Trzaskoś Aldona.

Całość zebranej krwi została przekazana na rzecz leczenia druha OSP Bobowa Ryszarda Ziomek – przebywającego w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie, ul. Kopernika 50.

Była to ostatnia akcja krwiodawstwa naszego klubu w tym roku. O następnych terminach dowiemy się po spotkaniu organizacyjnym pod koniec roku. Wszystkim dzisiejszym darczyńcom dziękujemy za dar krwi.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Lipinki Czesławowi Rakoczemu oraz Dyrektorce Przedszkola za udostępnienie na cele krwiodawstwa pomieszczeń przedszkolnych w zabytkowym dworze w Lipinkach. Pomieszczenia te od kilku już lat zapewniają możliwość organizacji akcji krwiodawstwa na odpowiednim poziomie.

Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie dzisiejszej akcji koordynatorce OT RCKiK w Gorlicach Pani Renacie Załęskiej wraz z personelem a także przedstawicielowi Biura PCK w Gorlicach Teofilowi Załęskiemu za wsparcie logistyczne.  Do zobaczenia na następnych akcjach.

O autorze

2 komentarze

 1. Kati

  Gdzie będzie kolejna akcja w najbliższej okolicy?

  Odpowiedz
 2. Jan Ślusarz

  Następna akcja krwiodawstwa odbędzie się w szkole w Libuszy 6 października.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  24
  Sty
  2021

  Dzień Solidarności z Chorwacją

  kościoły, także parafii gminy Lipinki

  Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. SZCZEGÓŁY!

 • nie
  07
  Lut
  2021

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi

  21:00Remiza OSP Biecz

  Organizują Klub HDK OSP Biecz oraz Klub HDK PCK "Czerwona Krwinka" Libusza

 • śr
  17
  Lut
  2021

  Środa Popielcowa

  Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach

  Tradycyjna składka na porządkowanie starego cmentarza w Lipinkach

 • nie
  21
  Lut
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

 • nie
  21
  Mar
  2021

  Akcja krwiodawstwa w Krygu

  Organizator: Klub HDK przy OSP Kryg

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS