Wybierz Strona

Gminne kluby sportowe powalczą o dofinansowanie na 2021 rok

Gminne kluby sportowe powalczą o dofinansowanie na 2021 rok

Ruszył nabór projektów na dofinansowanie gminnych klubów sportowych. Jak co roku Gmina Lipinki przeznacza część swych środków na wsparcie lokalnego sportu. Na jaką kwotę tym razem mogą liczyć funkcjonujące w naszej gminie kluby sportowe?

W 2021 roku kluby sportowe gminy Lipinki otrzymają wsparcie w wysokości 60 tys. złotych. To identyczna suma jak w roku ubiegłym, choć niższa niż kwota dofinansowania w 2019 roku, kiedy to przeznaczono na rozwój sportu w naszej gminie 75 tys. złotych. Tradycyjnie już o te pieniądze starają się trzy gminne kluby sportowe: Ludowy Klub Sportowy „Wójtowa” w Wójtowej i Ludowy Klub Sportowy „Nafta” w Krygu (piłka nożna) oraz Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Lipinkach (lekkoatletyka, szachy i piłka ręczna).

Z pieniędzy otrzymanych z Urzędu Gminy Lipinki kluby będą mogły finansować programy szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, a także koszty organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych  zawodach, korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego oraz
wynagrodzenia kadry szkoleniowej. Wnioski o dotację kluby mogą składać do poniedziałku 22 lutego.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

1 komentarz

 1. Powalczą

  Powalczą ???????????
  Jedni startują w finałach Mistrzostw Polski a drudzy rozdaja karty w Lidze powiatowej a podział mini środków jest „sprawiedliwy” – wszystkim po równo.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • wt
  02
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów zmieszanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki  ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • pon
  15
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów segregowanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • wt
  16
  Mar
  2021

  Zbiórka odpadów zmieszanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki  ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • nie
  21
  Mar
  2021

  Akcja krwiodawstwa w Krygu

  Organizator: Klub HDK przy OSP Kryg

 • nie
  21
  Mar
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

 • czw
  06
  Maj
  2021

  Bierzmowanie

  Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Sakramentu udzieli Ks. Bp Edward Białogłowski

 • sob
  15
  Maj
  2021

  Święcenia Diakonatu

  Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS