Wybierz Strona

Kryguski w Warszawie, czyli wielki sukces UKS „Błyskawica” Kryg

Kryguski w Warszawie, czyli wielki sukces UKS „Błyskawica” Kryg

W dniach 5-6 czerwca 2021r reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krygu przebywała w Warszawie na zaproszenie PZPN. Wyjazd był główną nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w Ogólnopolskim konkursie na zaprezentowanie treningu piłki nożnej pod nazwą „Zielone Wyzwania”.

Konkurs ten miał zastąpić coroczny turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który z powodu pandemii nie mógł się odbyć. Reprezentanci naszego klubu sportowego wystartowali w  ostatniej edycji –  Zielone Wyzwanie 4, ponieważ wcześniej przebywali na nauczaniu zdalnym. Trener dziewczynek Magdalena Szewczyk przeprowadziła z uczennicami treningi, a relację z nich, w postaci krótkich filmików, zamieściła na Facebooku zgodnie z wymogami regulaminu. Wystartowaliśmy w trzech kategoriach wiekowych: U-8  do lat ośmiu, U-10 do lat dziesięciu i U-12 do lat dwunastu.

W kategorii U-8 zdobyliśmy II miejsce, które zostało nagrodzone  sprzętem sportowym za kwotę 1500 zł.

W kategorii U- 12 uzyskaliśmy I miejsce nagrodzone sprzętem sportowym za 2000 zł i wyjazdem do Warszawy na trening z asystentami sztabu WA pod kierunkiem trenerki kadry polski kobiet – Niny Patalon. Trening odbywał się na boisku Agrykoli, na które każda z drużyn została z hotelu Atos przewieziona busem PZPN. Na czterech wydzielonych boiskach, cztery drużyny dziewcząt (z każdej edycji jedna) odbyły trening, a następnie zagrały krótki mecz sparingowy.  Mimo upału i zmęczenia po porannym zwiedzaniu Warszawy wszystkie dziewczynki aktywnie uczestniczyły w treningu.

„Kryguski”, bo tak nazywa się nasza drużyna, spisały się wyśmienicie tak na treningu, jak i też w czasie meczu, gdzie z Pułtuskiem wygrały 4:2. 

W ramach nagrody każda uczestniczka otrzymała na własność strój sportowy, w którym odbywała trening, tj. koszulkę i spodenki Nike, getry, bluzę i torbę Nike.

Po treningu i dekoracji na pamiątkowej ściance, każda otrzymała jeszcze plecak z przyborami  szkolnymi, grą planszową i klockami cobi wersji limitowanej.

                                                                                                                                     

I miejsce U-12 zdobyły:

-Wiktoria Ludwin

-Sabina Juruś

-Patrycja Szurek

-Wiktoria Niemiec

-Zuzanna Migacz

-Laura Karp

-Martyna Mika

-Aleksandra Kudłaty

-Lena Kosiba

-Nikola Szurek

-Martyna Wójcik

-Martyna Prokipczak

-Lena Szewczyk

-Amelia Druciak

 

II miejsce U-8 zdobyły:

-Lena Juszczak

-Gabriela Sikora

-Sylwia Ćwiertniewicz

-Weronika Ludwin

-Martyna Przysławska

-Gabriela Przybyłowicz

Pan Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy wraz z przewodniczącym Rady Gminy p. Bogdanem Czeluśniakiem i przewodniczącym Komisji Oświaty p. Jerzym Cyganem dodatkowo nagrodzili drużyny, przeznaczając na zakup strojów kwotę 2000zł. Serdecznie dziękujemy.

Filmiki, które zostały wysłane na konkurs można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/magdalena.szewczyk.758/videos/107519274861579

https://www.facebook.com/magdalena.szewczyk.758/videos/107514254862081

idehttps://www.facebook.com/magdalena.szewczyk.758/vos/107508414862665

Trening dziewcząt z Krygu poprowadziła Pierwsza Trener Reprezentacji Polski, Nina Patalon.

To wyróżnienie bardzo zmobilizowało zawodniczki. W rozegranym następnie meczu towarzyskim nasze reprezentantki pokonały drużynę Fuks Pułtusk 4:2. Dziewczęta z Krygu mogą mówić o bardzo ciekawym i udanym weekendzie. Podczas wyjazdu miały możliwość odwiedzenia stadionu pruszkowskiego Znicza, zrobienia sobie zdjęcia pod pamiątkową tablicą przedstawiającą karierę Roberta Lewandowskiego. Dziewczyny zasiadły na trybunie honorowej stadionu podczas meczu o mistrzostwo 2 ligi Znicz Pruszków – KKS Kalisz. Po spotkaniu spotkały się z trenerem Znicza, pochodzącym z Nowego Sącza, byłym reprezentantem Polski, Piotrem Świerczewskim.” – fragment artykułu o wyjeździe dziewczyn. Całość można przeczytać tutaj:

https://www.halogorlice.info/wiadomosci/24507,zwyciezcy-trenowali-pod-okiem-najlepszych-warszawskie-treningi-naszych-druzyn?fbclid=IwAR02rBi4x9fu8zE1W433di2rWxj2VgpDxlmVO2p_mIA4b_XYwSEdUYrEAGQ

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • pon.
  01
  lis
  2021

  IX Kwesta Listopadowa na Kaplicę Straszewskich

  8.00-16.00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum