Wybierz Strona

Egzamin ósmoklasisty w gminie Lipinki. Sprawdź, jakie wyniki osiągnęła nasza młodzież!

Egzamin ósmoklasisty w gminie Lipinki. Sprawdź, jakie wyniki osiągnęła nasza młodzież!

Od zeszłego tygodnia absolwenci szkół podstawowych wiedzą, jakie wyniki osiągnęli na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty. To dla nich bardzo ważna informacja, ponieważ im lepszy rezultat, tym większe szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Jak wypadła nasza młodzież na tle innych gmin powiatu gorlickiego?

Wydaje się, że egzamin ósmoklasisty w szkołach podstawowych naszej gminy wypadł całkiem nieźle, choć wyniki z poszczególnych przedmiotów różnią się znacznie. Cieszy fakt, że z matematyki i języka angielskiego wyniki równe są średniej w powiecie gorlickim. Średnia z matematyki w gminie Lipinki wyniosła 46%, natomiast z języka angielskiego 60%. W obu przypadkach daje nam to w rankingu czwarte miejsce w powiecie gorlickim.

Nieco gorzej kształtuje się wynik egzaminu z języka polskiego. Średnia osiągnięta przez ósmoklasistów szkół naszej gminy to 57%, a średnia w powiecie gorlickim wyniosła 60%. Uczniowie z gminy Lipinki osiągnęli najniższy wynik w powiecie, ale współdzielą go ze szkołami w gminach: Biecz (obszar miejski i wiejski) i Bobowa (miasto).

Jeśli spojrzeć na tegoroczny egzamin całościowo, to najlepiej poradzili sobie z nim uczniowie gminy Gorlice (64% – j. polski, 49% – matematyka i 66% – j. angielski), tuz za nimi znaleźli się absolwenci szkół podstawowych miasta Gorlice (60% – j. polski, 50% – matematyka i 68% – j. angielski). Trzecie miejsce na podium przypadło gminie Moszczenica (62% – j. polski, 46% – matematyka i 62% – j. angielski). Gmina Lipinki uplasowała się na czwartym miejscu, co jest zasługą dobrych wyników z matematyki i języka angielskiego.

Statystyczny ósmoklasista z gminy wiejskiej Gorlice starający się o przyjęcie do szkoły średniej ma zatem 59,35 pkt za egzamin, z miasta Gorlice 58,9 pkt, z gminy Moszczenica 56,4 pkt, natomiast z gminy Lipinki 54,05 pkt. Nie zapominajmy jednak, że wyniki osiągnięte w powiecie gorlickim są znacznie niższe niż średnie rezultaty ósmoklasistów województwa małopolskiego (64% – j. polski, 52% – matematyka i 69% – j. angielski). Więcej o tym w artykule: Niepokojące wyniki egzaminu ósmoklasisty w powiecie gorlickim

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

2 komentarze

 1. Arbuz

  Polacy nie gęsi i swój język mają.
  O czym świadczy najsłabszy wynik w powiecie z języka ojczystego??
  Uczniowie słabi czy nauczyciele niekompetentni??

  Odpowiedz
 2. jan

  Czy ktos ma wyniki z poszczegolnych szkól ponoc najlepiej drugi raz z rzedu najlepiej wypadla szkola podstawowa w Krygu najgorzej w Lipinkach czy to prawda ?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  08
  paź
  2022

  VI Maraton na Orientację KIWON

  7:00 - 22:00Hala Sportowa SP Lipinki

  Więcej szczegółów niebawem :)

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum