Wybierz Strona

Słowacki triumf w XIV Biegu Ulicznym im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Najszybszy bieg dekady!

Po roku przerwy spowodowanej pandemią sympatycy biegania ulicznego znów wystartowali w Lipinkach. W sobotę 21 sierpnia 2021 roku odbył się XIV Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego. Biegacze rywalizowali na tradycyjnej trasie i tradycyjnych dystansach – w biegu na 10km triumfował Tibor Sahajda ze Słowacji, a na dystansie 5km zwyciężyła kolejny już raz Katarzyna Albrycht.

Tegoroczny bieg w Lipinkach był wyjątkowy przede wszystkim na wakacyjny termin, gdyż po raz pierwszy, w związku z obawą przed jesiennym lockdownem, rywalizację rozegrano w sierpniu. Dlatego też, aby uniknąć ewentualnych sierpniowych upałów, start zaplanowano na godzinę 19.00. Tym samym odbywała się w promieniach zachodzącego słońca, a ostatni zawodnicy przekraczali metę o zmierzchu. Przypomnijmy przy okazji, że w 2020 roku Biegu Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w związku z sytuacją pandemiczną został odwołany, a dwa lata temu ze względu na remonty dróg biegacze walczyli na nietypowej trasie Lipinki – Bednarskie – Pagorzyna – Lipinki, jedynie na dystansie 10km.

Triumfator biegu Tibor Sahajda odbiera pierwsze gratulacje po zwycięstwie…

W sierpniowy wieczór bezkonkurencyjny na dystansie 10km okazał się Tibor Sahajda (Bratislava Marathon), który zdeklasował rywali, prowadząc od samego początku biegu i osiągając na mecie czas 30:54. Prawie 2 minuty po nim na mecie zameldował się Patryk Marmon (AZS AWF Kraków Masters) – 32:45, a trzecie miejsce wywalczył Emil Drabik (MOK Mszana Dolna) z wynikiem nieco gorszym – 32:49. Warto dodać, że Słowak Tibor Sahajda uzyskał na 10km wynik najlepszy od dekady, kiedy to w 2011 roku Jakub Burghardt ustanowił rekord trasy z wynikiem 29:56.

Katarzyna Albrycht biegnie po swe kolejne zwycięstwo w Lipinkach.

W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht z czasem 18:36. Ta zawodniczka na dystansie 5km zwyciężyła również w 2018 roku, kiedy po raz ostatni Bieg Uliczny w Lipinkach rozegrany został na tradycyjnej trasie. Jako druga linię mety przekroczyła Paulina Gaj (MCKiS Jaworzno) – 18:57. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Anna Wojna (ULKS Lipinki) z rezultatem 19:04.

Anna Jamioł i Michał Jamioł zwyciężyli w klasyfikacji małżeństw. Gratulujemy!

22 zawodników i zawodniczek reprezentowało gminę Lipinki – utworzono dla nich osobną kategorię i rozdano specjalne nagrody. Wśród mężczyzn najszybszy z czasem 33:37 okazał się Tomasz Pociecha (TLC Gorlice). Drugie miejsce zajął Tomasz Markowicz (ULKS Lipinki) – 44:23, a na trzecim miejscu uplasował się Jacek Kosiński (Free Rider) – 44:50. W gronie mieszkanek gminy Lipinki pierwsza linię mety przekroczyła Paulina Kicilińska (21:08), drugie miejsce wywalczyła Kornelia Kmiecik (21:46), a pierwszą trójkę zamknęła Agnieszka Sikora (22:17). Wszystkie reprezentowały ULKS Lipinki.