Wybierz Strona

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odebrał w Lipinkach tytuł Honorowego Obywatela naszej gminy

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odebrał w Lipinkach tytuł Honorowego Obywatela naszej gminy

Podczas nadzwyczajnej sesji rady Gminy Lipinki, która odbyła się w sobotę 23 października 2021 roku, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odebrał przyznany mu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Lipinki. Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień zasłużonym pedagogom naszej gminy.

O przyznane tytułu Honorowy Obywatel Gminy Lipinki ministrowi Przemysławowi Czarnkowi wnioskowała pod koniec sierpnia Komisja Oświaty, Kultury i Opieki Społecznej. radni pozytywnie przyjęli wniosek i jednogłośnie poparli go na sesji, która odbyła się w czwartek 21 października. Na posiedzeniu nieobecni byli: Jan Ślusarz, Tomasz Świerzowski, Józef Walczyk i Kazimierz Więcek.

W uzasadnieniu wniosku czytamy między innymi:

Profesor Czarnek jest bardzo aktywnym działaczem katolickim, promotorem tradycji polskiej rodziny, występował wielokrotnie jako obrońca rodziny przed zagrożeniami i ideologią rewolucji seksualnej. Wyrażając zdecydowanie katolickie poglądy, był wielokrotnie atakowany, organizowano przeciwko niemu nagonki medialne, a także proces sądowy. Jako Minister Edukacji i Nauki zmierza do obrony szkoły przed ideologizacją. Był częstym gościem w Lipinkach ze względu na przyjaźń z profesorem Mieczysławem Rybą i spotkał się z mieszkańcami naszej gminy. W ten sposób stał się czcicielem Matki Bożej Lipińskiej, a o Lipinkach wspominał w swoich wystąpieniach medialnych, pokazując naszą gminę i parafię, jako przykład wierności Bogu i Ojczyźnie.

W uroczystości poprzedzonej mszą świętą w miejscowym Sanktuarium Maryjnym wzięło udział wielu gości. Wśród nich znaleźli się między innymi Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak czy rodak z Lipinek – prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Mieczysław Ryba. Sesja była również okazją do nadania zasłużonym pedagogom gminy Lipinki odznaczeń państwowych i wyróżnień. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipinkach Małgorzata Mika oraz emerytowana Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wójtowej Anna Zawlik otrzymały z rąk ministra edukacji i nauki Medale Komisji Edukacji Narodowej. Natomiast Nagroda Małopolskiego Kuratora Oświaty wręczona została Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krygu Urszuli Cygan.

Przypomnijmy, że do tej pory tytuł Honorowego Obywatela Gminy Lipinki przyznany został dziewięciorgu osobom. Są nimi: Jan Bereza – były Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Stanisław Drzał – Prezes Stowarzyszenia Trzeźwościowego Diecezji Rzeszowskiej „Wolność i Miłość”, Ks. Kazimierz Górny – Biskup Diecezji Rzeszowskiej, Andrzej Grasela – Prezes Zakładu Robót Górniczych w Krośnie, Ks. Ignacy Piwowarski – wikary parafii Lipinki w latach 1971-75 oraz 1978-81, Dr Franciszek Rachel – gorlicki lekarz i społecznik, Bogdan Rzońca – były Poseł na Sejm RP obecnie europarlamentarzysta, Waldemar Wójcik – Wiceprezes Zarządu PGNiG SA, Alicja Zając – Senator RP.

Najważniejsze gminne wyróżnienie otrzymać może wyłącznie osoba nie będąca mieszkańcem naszej gminy. Tytuł Honorowy Obywatel Gminy Lipinki przyznawany jest m.in. na wniosek Wójta Gminy Lipinki, komisji Rady Gminy, grupy 5 radnych, stowarzyszeń i organizacji społecznych i politycznych działających na terenie Gminy Lipinki lub też grupy 50 mieszkańców. O przyznaniu tytułu decyduje  najpierw specjalna Kapituła, w skład której wchodzą: przewodniczący wszystkich stałych komisji Rady Gminy i Wójt Gminy Lipinki, a na jej czele stoi Przewodniczący Rady Gminy. Kapituła po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przedstawia go do akceptacji Radzie Gminy Lipinki, która podejmuje decyzję zwykłą większością głosów.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

10 komentarzy

 1. Oburzony!

  Dlaczego administrator strony nie zamieszcza nieprzychylnych władzom komentarzy (nie będących w żadnym stopniu obraźliwymi)?
  Cenzura niczym w generalnym gubernatorstwie…

  Odpowiedz
 2. Wojtek

  Skandal! Byle minister może otrzymać tytuł honorowy. Ten człowiek nie uczynił nic pożytecznego dla Ojczyzny.

  Odpowiedz
 3. Oburzony!

  Administratorze, dlaczego blokujesz wpisy niezgodne z obowiązującą narracja?

  Odpowiedz
 4. tata

  Cała POLSKA z Was już leje, ale wstyd…………………

  Odpowiedz
 5. Emilia

  Najbardziej zawiodłam się na radnych. Jak mogliście do tego dopuścić?

  Odpowiedz
  • czerepach

   Kiedy tablica pamiątkowa Panie wójcie informująca o obecności jego Ekscelencji p. Czarna w Lipinkach?

   Odpowiedz
 6. Grzegorz

  Matko Lipińska!

  Odpowiedz
 7. Stachu

  Teraz jeszcze pomnik Kryśki, zmienić patronów szkół na Kaczyńskiego i Ziobrę, park nazwać od Ryśka Czarneckiego do tego dorzucić kilku pedofilów i będzie jak w raju.

  Odpowiedz
 8. Kati

  To jest skandal! Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Lipinki już nic nie znaczy. Ośmieszacie naszą gminę! Jest mi niezmiernie smutno do jakiego poziomu upadliśmy. Oczywiście ten komentarz nie przejdzie przez cenzurę…

  Odpowiedz
  • ANN

   Minister Czarnek to jeden z najlepszych ministrów od czasów Kuberskiego („rozgrzanych” komentatorów nieznających życia i specyfiki zawodu proszę sprawdzić kto zacz). Piszę to na podstawie długoletniego doświadczenia w zawodzie n-lskim jak również doświadczenia życiowego. Pozdrawiam Redaktora

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • śr.
  07
  cze
  2023

  Wyłożenie do wglądu studium przestrzennego Gminy Lipinki

  Urząd Gminy Lipinki, pok. nr 16

  Możliwość sprawdzenia założeń studium do 28 czerwca 2023 roku.

 • czw.
  08
  cze
  2023

  Mecz Nafta Kryg - LKS Ropa

  14:00Stadion w Krygu
 • sob.
  24
  cze
  2023

  Turniej Wójtowa CUP (1. dzień)

  09:00Stadion LKS Wójtowa
 • niedz.
  25
  cze
  2023

  Turniej Wójtowa CUP (2. dzień)

  09:00Stadion LKS Wójtowa

 • śr.
  12
  lip
  2023

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30
 • pon.
  21
  sie
  2023

  Wakacje z Bogiem 2023

  Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Turnus trwa do 28 sierpnia. Zapisy od 1 maja. Szczegóły: https://www.ramrzeszow.pl/wakacje/

 • niedz.
  24
  wrz
  2023

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK PCK Lipinki

  9.00-12.00Miejsce do ustalenia :)

  Szczegóły akcji w swoim czasie.

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum