Wybierz Strona

155 krwiodawców oddało 70 litrów krwi! Zarząd Klubu HDK PCK w Lipinkach podsumował rok 2021.

155 krwiodawców oddało 70 litrów krwi! Zarząd Klubu HDK PCK w Lipinkach podsumował rok 2021.

Zarząd Klubu HDK PCK w Lipinkach na pierwszym noworocznym posiedzeniu podsumował działalność klubu w 2021 roku. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 nie był to zły rok dla lipińskiego krwiodawstwa.

Przybyło nas i obecnie klub liczy 138 zadeklarowanych wolontariuszy-krwiodawców. Krwiodawcy naszego klubu na wspólnych akcjach spotykali się dwukrotnie, wynikiem czego było pozyskanie 11,250 ml krwi od 25 donatorów. Ponadto członkowie klubu oddawali krew indywidualnie oraz wspierali na akcjach inne kluby HDK i w ten sposób 130 osób indywidualnie oddało 58,250 ml krwi. Ogółem w 2021 roku pozyskano od 155 krwiodawców naszego klubu 69,500 ml krwi. Oprócz tego 17 krwiodawców naszego klubu zostało odznaczonych Odznakami Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi rożnych stopni.

Wszystkim donatorom i wyróżnionym dziękujemy za poświęcenie czasu dla idei krwiodawstwa i gratulujemy wyników i odznaczeń.

Zapraszamy na akcje krwiodawstwa, które będą organizowane w tym roku. Dla naszego klubu zaplanowane zostały akcje w terminach 8 maja oraz 11 grudnia. W dniach 20 lutego i 2 października mamy wspólne akcje z Klubem HDK PCK przy OSP w Kobylance. Zapraszamy do udziału w zbiórkach krwi w miejscowościach pobliskich: 13 lutego w Bieczu, 20 marca w Krygu, 24 kwietnia 17 czerwca w Bieczu i 16 listopada w Libuszy.

O każdym terminie informować będziemy na bieżąco w naszych lokalnych mediach oraz na naszej stronie FB. Wysokiej hemoglobiny w 2022 roku i do zobaczenia.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  29
  sty
  2022

  XXVI Diecezjalne Mistrzostwa w Piłce Halowej

  09:00Szkoła Sióstr Pijarek w Rzeszowie

  Finał diecezjalny ministrantów - walczy drużyna Parafii Lipinki!

 • sob.
  05
  lut
  2022

  XXVI Diecezjalne Mistrzostwa w Piłce Halowej

  08:00Hala Sportowa w Rzeszowie

  Finał diecezjalny lektorów młodszych - walczy drużyna Parafii Kryg!

 • niedz.
  13
  lut
  2022

  Akcja honorowego oddawania krwi

  9.00-13.00Remiza OSP Biecz

  Jubileuszowa Zbiórka Krwi z okazji 10- lecia Klubu HDK OSP Biecz

 • niedz.
  20
  lut
  2022

  Akcja honorowego oddawania krwi

  9.00-13.00Remiza OSP Kobylanka

  Wspólna akcja Klubów HDK PCK w Kobylance i Lipinkach

 • śr.
  02
  mar
  2022

  Środa Popielcowa

  Kościól Parafialny w Lipinkach

  Składka na porządkowanie starego cmentarza w Lipinkach.

 • niedz.
  20
  mar
  2022

  Akcja honorowego oddawania krwi

  9.00-13.00Remiza OSP Kryg

  Więcej szczegółów niebawem :)

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum