Wybierz Strona

Reklama

Ministranci i lektorzy z parafii w Lipinkach i Krygu powalczą w XXVI Diecezjalnych Mistrzostwach w Piłce Halowej

Ministranci i lektorzy z parafii w Lipinkach i Krygu powalczą w XXVI Diecezjalnych Mistrzostwach w Piłce Halowej

Od października w dekanatach diecezji rzeszowskiej odbywały się zawody ministrantów i lektorów w piłkę nożną. Z powodzeniem startowały w nich zespoły reprezentujące parafie naszej gminy. Ministranci z Lipinek i lektorzy młodsi z Krygu awansowali do diecezjalnego finału w Rzeszowie. Gratulujemy!

4 grudnia ubiegłego roku w Libuszy odbyły się Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Biecz. W zawodach pierwsze miejsce w kategorii ministrantów zajęła drużyna parafii Lipinki, natomiast w kategorii lektor młodszy triumfowała drużyna parafii Kryg. Wśród lektorów starszych najlepszy okazał się zespół z parafii farnej w Bieczu. Warto dodać, że w tej kategorii drugie miejsce przypadło lektorom z parafii Lipinki.

W sobotę 22 stycznia 2022 roku w Szkole Sióstr Pijarek w Rzeszowie odbędzie się finał diecezjalny piłkarskich rozgrywek ministrantów z udziałem reprezentacji parafii Lipinki. Tydzień później, w sobotę 5 lutego 2022 roku, o zwycięstwo walczyć będą lektorzy młodsi z parafii w Krygu. Piłkarskie zmagania odbędą się w Hali Sportowej w Rzeszowie przy ul. Miłocińskiej.W rozgrywkach w obu kategoriach wystartuje po ok. 20 drużyn z całej diecezji rzeszowskiej.

Cieszymy się z dobrych występów młodych piłkarzy LSO naszych parafii i życzymy im jak najlepszego wyniku w czasie finału w Rzeszowie.

Na zdjęciu głównym drużyna ministrantów parafii Lipinki. Na zdjęciach poniżej ministranci i lektorzy parafii Lipinki oraz ich trofea z grudniowych zawodów w Libuszy.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

1 komentarz

 1. Piotr Popielarz

  KOMUNIKAT KURII: Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że XXVI Mistrzostwa ministrantów i lektorów w piłce nożnej z przyczyn epidemiologicznych nie mogą odbyć się w wyznaczonych terminach (29 stycznia i 5 lutego). Mistrzostwa odbędą się w innym terminie, który podamy wkrótce.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  25
  maj
  2024

  Spotkanie w Krygu z okazji Dnia Matki i Ojca

  17:00Budynek OSP Kryg

  Organizator: Stowarzyszenie Kobiet Wsi Kryg; Koszt: 100 zł od osoby

 • niedz.
  26
  maj
  2024

  Mecz LKS Bystra - LKS Wójtowa

  14:00Stadion w Bystrej
 • niedz.
  26
  maj
  2024

  Mecz Olimpijczyk Racławice - LKS Nafta Kryg

  16:00Stadion w Racławicach
 • niedz.
  09
  cze
  2024

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

  7:00 - 21:00lokale wyborcze

 • niedz.
  16
  cze
  2024

  Spotkanie z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

  14:00Dom Wiejski w Lipinkach

 • niedz.
  30
  cze
  2024

  Uzupełniające wybory samorządowe

  7:00 - 21:00Okręg nr 12 Wójtowa

 • niedz.
  11
  sie
  2024

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Bieczu

  8:30 - 13:00Remiza OSP Biecz

  Organizator: Klub HDK przy OSP Biecz

 • czw.
  15
  sie
  2024

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Lipinkach

  11:00Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  I dzień trzydniowego odpustu.

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

 • pt.
  01
  lis
  2024

  XII Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich

  8:00 - 16:00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum