Wybierz Strona

Ministranci i lektorzy z parafii w Lipinkach i Krygu powalczą w XXVI Diecezjalnych Mistrzostwach w Piłce Halowej

Ministranci i lektorzy z parafii w Lipinkach i Krygu powalczą w XXVI Diecezjalnych Mistrzostwach w Piłce Halowej

Od października w dekanatach diecezji rzeszowskiej odbywały się zawody ministrantów i lektorów w piłkę nożną. Z powodzeniem startowały w nich zespoły reprezentujące parafie naszej gminy. Ministranci z Lipinek i lektorzy młodsi z Krygu awansowali do diecezjalnego finału w Rzeszowie. Gratulujemy!

4 grudnia ubiegłego roku w Libuszy odbyły się Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Biecz. W zawodach pierwsze miejsce w kategorii ministrantów zajęła drużyna parafii Lipinki, natomiast w kategorii lektor młodszy triumfowała drużyna parafii Kryg. Wśród lektorów starszych najlepszy okazał się zespół z parafii farnej w Bieczu. Warto dodać, że w tej kategorii drugie miejsce przypadło lektorom z parafii Lipinki.

W sobotę 22 stycznia 2022 roku w Szkole Sióstr Pijarek w Rzeszowie odbędzie się finał diecezjalny piłkarskich rozgrywek ministrantów z udziałem reprezentacji parafii Lipinki. Tydzień później, w sobotę 5 lutego 2022 roku, o zwycięstwo walczyć będą lektorzy młodsi z parafii w Krygu. Piłkarskie zmagania odbędą się w Hali Sportowej w Rzeszowie przy ul. Miłocińskiej.W rozgrywkach w obu kategoriach wystartuje po ok. 20 drużyn z całej diecezji rzeszowskiej.

Cieszymy się z dobrych występów młodych piłkarzy LSO naszych parafii i życzymy im jak najlepszego wyniku w czasie finału w Rzeszowie.

Na zdjęciu głównym drużyna ministrantów parafii Lipinki. Na zdjęciach poniżej ministranci i lektorzy parafii Lipinki oraz ich trofea z grudniowych zawodów w Libuszy.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

1 komentarz

 1. Piotr Popielarz

  KOMUNIKAT KURII: Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że XXVI Mistrzostwa ministrantów i lektorów w piłce nożnej z przyczyn epidemiologicznych nie mogą odbyć się w wyznaczonych terminach (29 stycznia i 5 lutego). Mistrzostwa odbędą się w innym terminie, który podamy wkrótce.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  21
  maj
  2022

  Bierzmowanie

  12:00Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  Sakramentu udzieli bp Jan Wątroba.

 • niedz.
  05
  cze
  2022

  Msza prymicyjna dk. Mateusza Łachmanka

  11:00?Kościół pw. WNMP w Lipinkach

  Więcej informacji TUTAJ

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum