Wybierz Strona

Nowy budynek Gminnego Przedszkola w Lipinkach zostanie uroczyście oddany do użytku

Nowy budynek Gminnego Przedszkola w Lipinkach zostanie uroczyście oddany do użytku

W najbliższy piątek 21 października 2022 roku odbędzie się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowego budynku gminnego przedszkola w Lipinkach. Ta ważna dla naszej gminy inwestycja rozpoczęła się w drugiej połowie 2020 roku.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach. Następnie zaproszeni goście przejdą do budynku przedszkola, gdzie nastąpi poświęcenie i oficjalne otwarcie. Po przygotowanym przez najmłodszych programie artystycznym i okolicznościowych przemówieniach, goście będą mieli okazję zwiedzić obiekt, który po trwającej od roku 2020 przebudowie i rozbudowie liczy sobie blisko 700 m² powierzchni użytkowej. Może z niego korzystać ok. 100 przedszkolaków.

W zaplanowanych uroczystościach weźmie udział wielu dostojnych gości. Mówi się o parlamentarzystach, przedstawicielach kuratorium, władz wojewódzkich i powiatowych. Wysoce niesprawdzone plotki głoszą, że Lipinki po raz kolejny odwiedzić może Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który niemal dokładnie rok temu właśnie w Lipinkach odbierał tytuł Honorowego Obywatela naszej gminy.

Najważniejsze jednak, że Gminne Przedszkole w Lipinkach działa pełną parą już od września. Nie trzeba przekonywać, jak bardzo potrzebna naszym dzieciom była ta inwestycja. Dotychczasowy budynek od lat nie spełniał swoich funkcji, gdyż po prostu był zbyt mały. Wraz z nowym budynkiem opieka przedszkolna w naszej gminie triumfalnie wkroczyła w XXI wiek. Gratulujemy!

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  02
  gru
  2023

  Spotkanie z Mikołajem w Krygu

  16:00Ogród Pani Joli (Kryg 125)

 • niedz.
  03
  gru
  2023

  Początek Adwentu

  Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego w Kościele Katolickim.

 • śr.
  06
  gru
  2023

  Mikołajkowe zawody trójbojowe

  Siłownia Spartakus Gym Lipinki

  Nagrody materialne i pamiątkowe!

 • pt.
  08
  gru
  2023

  Zbiórka elektrośmieci SP Lipinki

  Parking przed szkołą od strony wejścia do starej części szkoły i świetlicy

  Szczegóły na plakacie :)

 • niedz.
  10
  gru
  2023

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK PCK przy OSP Kobylanka

  9.00-13.00Budynek Szkoły Podstawowej w Kobylance

 • niedz.
  31
  gru
  2023

  XXXII Gorlicki Bieg Sylwestrowy

  11:00Gorlice

  Start w Rynku na ul. Mickiewicza, ul. Garbarska, ul. Blich i meta na ul. Nadbrzeżnej

 • śr.
  10
  sty
  2024

  Uroczyste nadanie imienia Ks. Kanonika Walentego Kotarby Szkole Podstawowej w Wójtowej

  Wójtowa
 • sob.
  10
  lut
  2024

  X Bal Strażaków Powiatu Gorlickiego

  Wiejski Dom Kultury w Dominikowicach

 • niedz.
  14
  kwi
  2024

  Wybory Samorządowe 2024

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

  Uwaga! Data wyborów przewidywana!
  ARTYKUŁY I REKLAMY WYBORCZE

 • pt.
  19
  kwi
  2024

  Bierzmowanie młodzieży z Parafii Lipinki

  18:00Kościół parafialny w Libuszy

  Bierzmowania udzieli Bp Edward Białogłowski

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Reklama