Wybierz Strona

Atak zimy nie przeszkodził krwiodawcom. Kto dziś podzielił się najcenniejszym z darów?

Atak zimy nie przeszkodził krwiodawcom. Kto dziś podzielił się najcenniejszym z darów?

Ostatnia w tym roku wspólna akcja krwiodawstwa już za nami. Pomimo zimowej aury i trudnych warunków dojazdu lipiński dwór po raz kolejny zagościł w swoich pomieszczeniach wesołe towarzystwo chcące podzielić się cząstką siebie dla ratowania życia i zdrowia innych osób.

Pierwsi chętni stawili się już przed godz. 9.00, a po niedługim czasie wytworzyła się kolejka donatorów. Pobór krwi trwał do godz. 12.30, a po podliczeniu okazało się, że z 24 zarejestrowanych, do oddania krwi zakwalifikowano 21 dawców.

Krew dzisiaj oddali:

Biernacki Szczepan, Buraś Jacek, Cieśla Robert, Dybaś Konrad, Frączek Kazimierz, Gurba Dawid, Ignar Marek, Kamińska Edyta, Knapik Kamil, Koszyk Marek, Kowal Katarzyna, Nowak Sebastian, Patrzyk Sławomir, Piróg Michał, Polaszek Marek, Polaszek Roman, Przybyłowicz Agnieszka,  Roman Michał, Ślusarz Jan, Świątkowski Dariusz, Świerzowski Tomasz,

Zebrano od nich 9,45 l krwi pełnej. Każdy donator otrzymał oprócz zestawu czekolad słodki poczęstunek na wzmocnienie organizmu oraz kalendarz krwiodawcy na 2023 rok z podanymi terminami zbiórek krwi w przyszłym roku. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się własną krwią z potrzebującymi.  Dziękujemy też koleżankom z Klubu HDK PCK przy OSP w Kobylance za udział w naszej akcji i poświęcenie czasu na dojazd w trudnych warunkach.

Osobne podziękowania kierujemy do Magdaleny i Kamila Krygowskich, krwiodawców naszego klubu, reprezentujących również OSP Pagorzyna, za przygotowanie pysznego tortu i sernika na wzmocnienie sił krwiodawców. Podziękowania kierujemy dla Pań z gorlickiej stacji krwiodawstwa pod przewodnictwem Koordynatorki Pani Renaty Załęskiej,  za miłą atmosferę i sprawną obsługę krwiodawców. Dziękujemy Naszemu Koledze Teofilowi Załęskiemu za pomoc logistyczną w zabezpieczeniu akcji. O następnej akcji naszego klubu i akcjach w miejscowościach pobliskich informacje będą przekazywane na bieżąco.

W imieniu zarządu HDK PCK w Lipinkach
Jan Ślusarz

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  11
  lut
  2023

  Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Lipinki

  16:00Remiza OSP
 • sob.
  11
  lut
  2023

  Bal Walentynkowy w Wójtowej

  18:00Budynek Wiejski w Wójtowej

  Więcej szczegółów TUTAJ

 • niedz.
  12
  lut
  2023

  Koniec ferii zimowych 2023

  Małopolska
 • niedz.
  12
  lut
  2023

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK PCK przy OSP Kobylanka

  9.00-13.00Budynek Szkoły Podstawowej w Kobylance

  We współpracy z Klubem HDK PCK Lipinki. Szczegóły akcji NIEBAWEM :)

 • sob.
  18
  lut
  2023

  Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Bednarka

  15:00Remiza OSP
 • sob.
  18
  lut
  2023

  Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

  17:00Budynek OSP w Krygu

  Organizatorzy: Stowarzyszenie Kobiet Wsi Kryg, Koło Gospodyń Wiejskich w Krygu

 • sob.
  25
  lut
  2023

  Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Pagorzyna

  16:00Remiza OSP

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum