Wybierz Strona

Reklama

Atak zimy nie przeszkodził krwiodawcom. Kto dziś podzielił się najcenniejszym z darów?

Atak zimy nie przeszkodził krwiodawcom. Kto dziś podzielił się najcenniejszym z darów?

Ostatnia w tym roku wspólna akcja krwiodawstwa już za nami. Pomimo zimowej aury i trudnych warunków dojazdu lipiński dwór po raz kolejny zagościł w swoich pomieszczeniach wesołe towarzystwo chcące podzielić się cząstką siebie dla ratowania życia i zdrowia innych osób.

Pierwsi chętni stawili się już przed godz. 9.00, a po niedługim czasie wytworzyła się kolejka donatorów. Pobór krwi trwał do godz. 12.30, a po podliczeniu okazało się, że z 24 zarejestrowanych, do oddania krwi zakwalifikowano 21 dawców.

Krew dzisiaj oddali:

Biernacki Szczepan, Buraś Jacek, Cieśla Robert, Dybaś Konrad, Frączek Kazimierz, Gurba Dawid, Ignar Marek, Kamińska Edyta, Knapik Kamil, Koszyk Marek, Kowal Katarzyna, Nowak Sebastian, Patrzyk Sławomir, Piróg Michał, Polaszek Marek, Polaszek Roman, Przybyłowicz Agnieszka,  Roman Michał, Ślusarz Jan, Świątkowski Dariusz, Świerzowski Tomasz,

Zebrano od nich 9,45 l krwi pełnej. Każdy donator otrzymał oprócz zestawu czekolad słodki poczęstunek na wzmocnienie organizmu oraz kalendarz krwiodawcy na 2023 rok z podanymi terminami zbiórek krwi w przyszłym roku. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się własną krwią z potrzebującymi.  Dziękujemy też koleżankom z Klubu HDK PCK przy OSP w Kobylance za udział w naszej akcji i poświęcenie czasu na dojazd w trudnych warunkach.

Osobne podziękowania kierujemy do Magdaleny i Kamila Krygowskich, krwiodawców naszego klubu, reprezentujących również OSP Pagorzyna, za przygotowanie pysznego tortu i sernika na wzmocnienie sił krwiodawców. Podziękowania kierujemy dla Pań z gorlickiej stacji krwiodawstwa pod przewodnictwem Koordynatorki Pani Renaty Załęskiej,  za miłą atmosferę i sprawną obsługę krwiodawców. Dziękujemy Naszemu Koledze Teofilowi Załęskiemu za pomoc logistyczną w zabezpieczeniu akcji. O następnej akcji naszego klubu i akcjach w miejscowościach pobliskich informacje będą przekazywane na bieżąco.

W imieniu zarządu HDK PCK w Lipinkach
Jan Ślusarz

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzące wydarzenia:

 • niedz.
  10
  mar
  2024

  Kiermasz Wielkanocny WTZ Lipinki

  Po mszach św.Sanktuarium WNMP w Lipinkach

  Organizator: Warsztat Terapii Zajęciowej

 • niedz.
  17
  mar
  2024

  XVI Walne Zgromadzenie Towarzystwa "Jastrzębiec"

  17:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach (stara plebania)

 • niedz.
  24
  mar
  2024

  Mecz Ogień Sękowa - Nafta Kryg

  14:00Stadion w Sękowej
 • niedz.
  07
  kwi
  2024

  Wybory Samorządowe 2024

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze
 • pt.
  19
  kwi
  2024

  Bierzmowanie młodzieży z Parafii Lipinki

  18:00Kościół parafialny w Libuszy

  Bierzmowania udzieli Bp Edward Białogłowski

 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  Akcja honorowego oddawania krwi w Libuszy

  8:00 - 13:00Remiza OSP Libusza

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

 • niedz.
  09
  cze
  2024

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

  lokale wyborcze

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Reklama