Wybierz Strona

Rekordowa frekwencja na VIII Zawodach Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”. Kto zwyciężył?

Aż 29 zawodników rywalizowało podczas VIII Zawodów Strzeleckich Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec”, które odbyły się 14 maja 2023 roku. Na strzelnicy zorganizowanej w wiacie przy Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach o puchary i nagrody walczyli starzy bywalcy i zupełni nowicjusze.

W kategorii mężczyzn, podobnie jak w roku ubiegłym, najcelniej strzelał Krzysztof Dudra (84 pkt). Tym razem jednak wygrał o włos z depczącym mu po piętach Kamilem Knapikiem (83 pkt). Tuż za nimi uplasował się Dawid Ślusarz (82 pkt), który do zwycięzcy stracił tylko 2 pkt. Wśród pań tym razem bezkonkurencyjna okazała się Teresa Niemiec (74 pkt), drugie miejsce na podium znów wywalczyła Ilona Dudra (70 pkt), trzecie miejsce zdobyła Anna Samborska (69 pkt).

W kategorii młodzieżowej chłopców najcelniejszym okiem i pewną ręką popisał się Szymon Gawlak (77 pkt), drugie miejsce zajął identycznie jak w 2022 roku Damian Dudra (73 pkt), a w pierwszej trójce znalazł się jeszcze Paweł Niemiec (69 pkt). W gronie dziewcząt triumfowała, tak jak rok temu, Anna Dudra (52 pkt), drugie miejsce przypadło w udziale Aurelii Piszczyk (42 pkt), a na podium zmieściła się jeszcze Anna Niemiec (10 pkt).

Z radością odnotowujemy, że coroczne Zawody Strzeleckie TPZL „Jastrzębiec” cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a sama impreza ma wyraźny charakter rodzinny. Spośród dwanaściorga najlepszych strzelców, siedmioro to reprezentanci dwóch rodzin. Ciekawostkę dodatkowo stanowi fakt, że czworo zawodników z rodziny Dudrów zajęło dokładnie takie same miejsca jak w ubiegłym roku. Godna podziwu regularność.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i drobne upominki (powerbanki i słuchawki stereofoniczne), a wszyscy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami. Z ramienia Towarzystwa „Jastrzębiec” nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Jan Ślusarz, który kolejny raz wziął na siebie ciężar organizacji zawodów, a wspierał go Piotr Popielarz. Serdecznie podziękowania dla Dyrektora Ośrodka Rekolekcyjnego w Lipinkach ks. Rafała Breja za udostępnienie wiaty i nieustającą życzliwość.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec” dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy tę słoneczną niedzielę poświęcili na dobrą zabawę i integrację. Zaprasza na przyszłoroczne zawody. Może znów padnie rekord frekwencji…