Wybierz Strona

Reklama

Honorowi krwiodawcy oddali w Lipinkach prawie 17 litrów krwi. Jedna z najobfitszych akcji Klubu HDK Lipinki!

Honorowi krwiodawcy oddali w Lipinkach prawie 17 litrów krwi. Jedna z najobfitszych akcji Klubu HDK Lipinki!

Niedzielna akcja krwiodawstwa w Lipinkach przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pomimo nie najlepszej pogody, a może dzięki takiej aurze w lipińskim domu ludowym pojawiło się 44 osoby chętne do oddania krwi.

Pierwsi chętni oczekiwali już przed godziną 9.00. Pobór krwi zakończono około godz. 14.00, a po podliczeniu okazało się że z 44 zarejestrowanych, do oddania krwi zakwalifikowano 37 dawców, którzy oddali w sumie 16650 ml krwi. Można uznać, iż jest to jedna z obfitszych akcji krwiodawstwa organizowanych przez Klub HDK w Lipinkach.

Krew dzisiaj oddali:

Budziak Wiola, Dybaś Konrad, Gurba Dawid, Ignar Marek,  Janek Michał, Jurusik Marek, Knapik Anna, Kowal Katarzyna, Kowal Waldemar,  Lesiak Piotr, Liana Patryk, Mroczek Justyna, Nakonieczny Daniel, Nowak Sebastian, Papierniak Łukasz, Patrzyk Sławomir, Polaszek Marcin, Polaszek Roman, Pruś Dominika, Przybyło Patryk, Pyzik Katarzyna, Roman Michał, Siuta Dawid, Stec Sławomir, Szpila Ryszard, Szurek Maciej, Szuba Katarzyna, Szurek Witold, Ślusarz Jan, Ślusarz Mateusz,Świątkowska Agnieszka, Świątkowski Dariusz, Tatara Gabriela, Tatara Monika, Wastag Elżbieta, Wieśniak Piotr, Wolska Anna.

Podczas poboru krwi krwiodawcy naszego klubu odbierali przyznane wyróżnienia: legitymacje oraz odznaki ZHDK rożnych stopni. Gratulujemy beneficjentom.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się własną krwią z potrzebującymi.  Dziękujemy Wójtowi Gminy Lipinki za wyrażenie zgody na wykorzystanie pomieszczeń domu ludowego do przeprowadzenia akcji, a Pani Sołtys Lipinek za przekazanie ich do naszej dyspozycji.

Osobne podziękowania kierujemy do Magdaleny i Kamila Krygowskich, krwiodawców naszego klubu, reprezentujących również OSP Pagorzyna, za przygotowanie logistyczne: posiłku regeneracyjnego, słodkich ciast i napojów na wzmocnienie sił krwiodawców oraz gadżetów uzupełniających czekoladowy ekwiwalent. Sponsorami dzisiejszej akcji krwiodawców były też instytucje:

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Pagorzynie;
 • Firma Handlowa WELNER2;
 • Piekarnia PYSZOTKA z Lipinek;
 • Automobilklub Gorlice „Gorlickie Klasyki”.

Wszystkim instytucjom, które wsparły krwiodawcze donacje, serdecznie dziękujemy za podniesienie rangi niedzielnej, wspólnej akcji.

Podziękowania kierujemy dla Pań z gorlickiej stacji krwiodawstwa,  za miłą atmosferę i sprawną obsługę krwiodawców. W październiku ustalane będą terminy przyszłorocznych akcji krwiodawstwa, o czym będziemy informować na bieżąco. 

W imieniu zarządu
HDK PCK w Lipinkach
Jan Ślusarz

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzące wydarzenia:

 • niedz.
  10
  mar
  2024

  Kiermasz Wielkanocny WTZ Lipinki

  Po mszach św.Sanktuarium WNMP w Lipinkach

  Organizator: Warsztat Terapii Zajęciowej

 • niedz.
  17
  mar
  2024

  XVI Walne Zgromadzenie Towarzystwa "Jastrzębiec"

  17:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach (stara plebania)

 • niedz.
  24
  mar
  2024

  Mecz Ogień Sękowa - Nafta Kryg

  14:00Stadion w Sękowej
 • niedz.
  07
  kwi
  2024

  Wybory Samorządowe 2024

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze
 • pt.
  19
  kwi
  2024

  Bierzmowanie młodzieży z Parafii Lipinki

  18:00Kościół parafialny w Libuszy

  Bierzmowania udzieli Bp Edward Białogłowski

 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  Akcja honorowego oddawania krwi w Libuszy

  8:00 - 13:00Remiza OSP Libusza

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

 • niedz.
  09
  cze
  2024

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

  lokale wyborcze

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Reklama