
Nielegalne rajdy, wandalizm, alkohol, bezpańskie psy i wiele innych. Przegląd zagrożeń w gminie Lipinki zgłaszanych do KMZB

W dalszym ciągu dużą popularnością cieszy się wśród mieszkańców gminy Lipinki Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Systematycznie pojawiają się na niej kolejne zgłoszenia, które są na bieżąco weryfikowane. Policja nie zawsze potwierdza ich występowanie. Obecnie na mapie widnieje 13 zagrożeń w naszej gminie.
Służby policyjne potwierdziły i wyeliminowały dwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drodze z Wójtowej do Libuszy Ogniwo (tuż za cmentarzami). Potwierdzone i przekazane do innych służb zostały zgłoszenia o niewłaściwej infrastrukturze drogowej w Wójtowej (Bochnia) i Lipinkach (Zagumnie). Również potwierdzono (ale nie wyeliminowano) cztery zagrożenia w centrum Lipinek. Chodzi o picie alkoholu w niedozwolonych miejscach (w zabytkowym parku i w okolicach Sklepu Centrum), akty wandalizmu w budynku na zajezdni autobusowej oraz nielegalne wysypisko śmieci. To ostatnie znajduje się na prawym brzegu potoku Libuszanka, paręset metrów od ścisłego centrum miejscowości.
Policja potwierdziła ponadto nielegalne poruszanie się quadami po lesie w Krygu (Granice) i to zagrożenie również nie zostało wyeliminowane. Nie uznano natomiast za słuszne zgłoszenie nielegalnych rajdów samochodowych w centrum Wójtowej. Także przekraczanie dozwolonej prędkości na drodze obok budynku byłej szkoły w Rozdzielu policja zakwalifikowała jako niepotwierdzone. Tutaj pojawiło się jednak kolejne zgłoszenie, które znów jest weryfikowane. Ktoś widocznie z tą oceną się nie zgadza i z uporem zgłasza problem. Najnowsze zgłoszenie dotyczy wałęsających się w lesie Rękaw w Lipinkach bezpańskich psów. Jeszcze nie jest weryfikowane.
Wszystkie zgłoszenia można śledzić i zgłaszać nowe problemy na KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA. Policja, przypominając, że mija właśnie siedem lat funkcjonowania KMZB, zachęca do współpracy i zgłaszania zagrożeń. Przypomina, że:
Dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów, które to w istotny sposób utrudniały codzienne życie mieszkańców Małopolski. Dzięki zgłoszeniom znikają dzikie wysypiska śmieci, odławiane są bezpańskie psy, poprawia się stan bezpieczeństwa, osobom żebrzącym i pozostającym w kryzysie bezdomności udzielana jest niezbędna pomoc. Każde nawet pojedyncze zagrożenie, które zmieniło status z „Potwierdzone” na „Potwierdzone wyeliminowane”, to sukces zarówno Policji jak i społeczeństwa.
A my dodajmy, że najbardziej aktywni w całej Polsce w zgłaszaniu zagrożeń za pośrednictwem KMZB są właśnie mieszkańcy Małopolski.
No i ktoś nie zdzierżył nieprawidłowego parkowania na chodniku obok gminnego przedszkola w Lipinkach :)
ZGŁASZANE I CO Z TEGO???policja ma w dupie takie wiochy żeby pilnować gówniarzy , a mieszkańcom i tak nie przeszkadzają szaleńcze jazdy samochodami i pseudo motorami bez wydechu bez świateł wieś to wies wszyscy wszystko mają głębnoko