Wybierz Strona

Reklama

Sześcioro obecnych radnych zapowiada rezygnację ze startu w tegorocznych wyborach samorządowych. O kim mowa?

Sześcioro obecnych radnych zapowiada rezygnację ze startu w tegorocznych wyborach samorządowych. O kim mowa?

W Dzienniku Ustaw ukazało się już rozporządzenie w sprawie tegorocznych wyborów samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Oficjalnie opublikowano także kalendarz wyborczy, a w nim arcyważne dla kandydatów i wyborców terminy. Warto je znać, tym bardziej że zapowiada się wymiana co najmniej ponad jednej trzeciej obecnego składu Rady Gminy Lipinki.

Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych jeszcze informacji aż sześcioro obecnych radnych nie zamierza kandydować w kwietniowych wyborach samorządowych. Niektórzy z nich w gminnym samorządzie funkcjonują od ponad dwóch dekad. Kto zatem deklaruje rezygnację ze startu? Największe zmiany czekają Wójtową. Tam zakończenie kariery radnego deklarują wszyscy obecni radni, którzy w 2018 roku startowali z KWW „Nasza Gmina w Lipinkach”. Są to Józef Cionek, Regina MosońBogdan Czeluśniak. Ten ostatni, o czym pisaliśmy kilka dni temu, rozważa start w wyborach na Wójta Gminy Lipinki.

Wycofanie z kandydowania w nadchodzących wyborach samorządowych zapowiada również Tadeusz Jurusik z Lipinek, także długoletni radny KWW „Nasza Gmina w Lipinkach”. O zakończeniu kariery samorządowej, przynajmniej na obecną chwilę, mówią ponadto Piotr Migacz z Krygu oraz Lidia Tylawska z Rozdziela. Oboje w 2018 roku reprezentowali Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

W składzie przyszłej Rady Gminy Lipinki zapowiadają się zatem spore zmiany. Kto będzie walczył o bycie radnym? Tego oficjalnie dowiemy się najpóźniej 4 marca po godz. 16.00. To ostateczny termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych. Pierwsza z ważnych wyborczych dat czeka nas natomiast już 12 lutego. Upłynie wtedy termin na zawiadomienie odpowiednio PKW lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. A więc za dwa tygodnie powinniśmy dowiedzieć się, czy powstaną w naszej gminie komitety wyborcze, które będą mogły wystawić swoich kandydatów na radnych i wójta. Oczywiście, takie same uprawnienia będą miały komitety partii ogólnopolskich. W praktyce były to KW PiS i KW PSL.

Na razie pewność co do powstania i zarejestrowania mamy jedynie w odniesieniu do KWW „Nasza Gmina w Lipinkach”. Komitet ten tradycyjnie będzie wspierał w wyborach obecnego Wójta Gminy Lipinki Czesława Rakoczego. Na pozostałe rozstrzygnięcia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

5 komentarzy

 1. dudus

  Zmienić Wójta i wszystkie urzędniczki które obrosły w piórka przez tyle lat

  Odpowiedz
  • mieszkaniec

   Fajnie jest hejtowac bedac anonimowym ,ale w sieci nikt nie jest anonimowy.czy nie milej jest szanowac ludzi przemysl.Mam nadzieje ze zarejestrowales juz swoj komitet przedstaw swoj program moze mnie przekonasz jako mieszkanca wsi Lipinki

   Odpowiedz
 2. mieszkaniec

  Ta szóstka ma przynajmniej trochę honoru i godności, a pozostałym podziękujemy przy wyborach za dwulicowość i rozsławienie gminy uchwałami LGBT, raz w tą stronę raz w tą. Nawet nie potraficie mieć swojego zdania, wstyd

  Odpowiedz
  • mieszkaniec

   Zaraz bo nie rozumiem drogi mieszkancu nie wiem na sto procent .ale ponoc glównym inicjatorem uchwaly LGBT byl jeden z kandydatow na wojta .Cos Ci sie pomylilo sprawdz dokladnie kto byl tez w ostatecznym rozrachunku za dalszym utrzymaniem tej uchwaly.

   Odpowiedz
 3. wyborca

  Promocja jednego komitetu ………

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  20
  lip
  2024

  Rajd Śladami Henryka Klimontowicza

  09:00Parking przy kościele w Wójtowej

  Więcej informacji: TUTAJ

 • niedz.
  11
  sie
  2024

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Bieczu

  8:30 - 13:00Remiza OSP Biecz

  Organizator: Klub HDK przy OSP Biecz

 • czw.
  15
  sie
  2024

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Lipinkach

  11:00Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  I dzień trzydniowego odpustu.

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

 • pt.
  01
  lis
  2024

  XII Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich

  8:00 - 16:00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum