Wybierz Strona

Reklama

Obecni radni albo startują z komitetu wójta Czesława Rakoczego, albo rezygnują ze startu. Oprócz jednego…

Obecni radni albo startują z komitetu wójta Czesława Rakoczego, albo rezygnują ze startu. Oprócz jednego…

Trwają przymiarki do ostatecznej rejestracji list kandydatów na radnych gminy Lipinki. Wiemy już, jakie plany mają obecni radni naszej gminy. I choć kilkoro postanowiło zakończyć karierę samorządową, większość aktywnie przygotowuje się do kwietniowych wyborów. Z jakich komitetów wyborczych?

Ośmiu radnych gminy Lipinki poprze w nadchodzących wyborach wójta Czesława Rakoczego, a tylko jeden wystartuje z konkurencyjnego komitetu wyborczego. Chodzi o radnego Tomasza Świerzowskiego, który postanowił ubiegać się o mandat radnego, reprezentując KWW Przyjazna Gmina Bogdan Czapka. W ostatnich wyborach samorządowych startował z KW Polskie Stronnictwo Ludowe, które w naszej gminie wystawiło w 2018 roku ośmioro kandydatów. Do Rady Gminy Lipinki dostał się wtedy z tego komitetu tylko Tomasz Świerzowski.

Radni kadencji 2018-2024 Krzysztof Deda i Jan Ślusarz (Lipinki), Jerzy Cygan, Waldemar Malinowski i Józef Walczyk (Kryg), Wojciech Bubniak i Jan Skałba (Pagorzyna) oraz Kazimierz Więcek (Bednarka) wystartują w nadchodzących wyborach z KWW Nasza Gmina w Lipinkach, czyli identycznie jak pięć lat temu. Kandydatem tego komitetu wyborczego na najwyższy urząd w naszej gminie jest obecny wójt Czesław Rakoczy. Warto dodać, że komitet istnieje pod niezmienioną nazwą od ponad 20 lat i niezmiennie popiera jako kandydata na wójta Czesława Rakoczego.

Przypomnijmy, że aż sześcioro obecnych radnych zrezygnowało z ubiegania się o mandat radnego w nadchodzących wyborach. Są nimi Tadeusz Jurusik (Lipinki), Jerzy Cionek i Regina Mosoń (Wójtowa) reprezentujący w 2018 roku KWW Nasza Gmina w Lipinkach. Nie wystartuje również dwoje radnych, którzy do Rady Gminy Lipinki dostali się pięć lat temu z KW Prawo i Sprawiedliwość – Piotr Migacz (Kryg) oraz Lidia Tylawska (Rozdziele). O funkcję radnego nie będzie także ubiegał się obecny Przewodniczący RG Lipinki Bogdan Czeluśniak, który powalczy o stanowisko Wójta Gminy Lipinki z Małopolskiego Ruchu Samorządowego Ziemi Gorlickiej.

Na wyborczej giełdzie pojawia się wiele nazwisk mieszkańców naszej gminy, którzy zamierzają kandydować na radnych. Niektórzy z nich stawali już w samorządowe szranki, a nawet pełnili funkcje radnych w poprzednich kadencjach. Inni dopiero rozpoczynają swą przygodę z lokalną polityką. Wszystko jednak zmienia się jak w kalejdoskopie i wyłącznie rejestracja list wyborczych przez komitety da nam pewność, na kogo konkretnie będziemy mogli oddać swój głos 7 kwietnia 2024 roku. Za 10 dni wszystko będzie już jasne.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

3 komentarze

 1. Alojzy

  Te same gęby od lat byle do koryta i nic nie robić niczym Bartusiowa od 8lat naobuecywała cudów nawet sama nie już co , np rondo w Gorlicach gdzie przed wyborami na opowiadała że jest już kasa tylko plany zrobić a a wyszło wczxoraj w sejmie że Gorlice nawet nie były na liście budów dróg i mostów a oskarża burmistrza Gorlic że blokuje budowę , tak że wszyscy do kopania ziemniaków bo na tym powinniście się jedynie znać a do rządzenia to muszą być ludzie po studiach politologicznych a nie każdy któremu wydaje się że zrobi wszystko , do polityki nie idzie się dla pieniędzy tylko dla dobra mieszkańców

  Odpowiedz
 2. jabu

  Troszki sprostowania
  Waldemar Malinowski, Wojciech Bubniak i Jan Ślusarz weszli do Rady z Komitetu Przyjaźni Ludziom a później „przefarbowali się ” na Komitet Nasza Gmina. Można precyzyjniej przedstawić historię innych radnych a nie tylko jednego!

  Odpowiedz
  • Jeszcze precyzyjniej

   Tak, ale to dotyczy roku 2014. W 2018 Przyjazni ludziom już nie istnieli, komitet rozpadł sie. Część radnych wybrałą wtedy Naszą gminę w Lipinkach, Tomasz Świerzowski wybrał Poslkie stronnictwo Ludowe. Nie ma co szarżować z tym farbowaniem się. Bo przecież Ptrzyjaźni ludziom to w 2010 i 2014 w większości członkowie Paltformy Obywatelskiej. Wystarczy sprawdzić: https://elipinki.pl/2010/02/platforma-obywatelska-w-lipinkach-juz-po-wyborach-wladz/

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  20
  kwi
  2024

  Mecz LKS Wójtowa - Biała Brunary

  16:00Stadion w Wójtowej
 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  Mecz Victoria Śnietnica - LKS Nafta Kryg

  11:30Stadion w Śnietnicy
 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  II tura Wyborów Samorządowych 2024

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

  Czesław Rakoczy vs. Bogdan Czeluśniak

 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  Akcja honorowego oddawania krwi w Libuszy

  8:00 - 13:00Remiza OSP Libusza

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

 • sob.
  18
  maj
  2024

  Święcenia kapłańskie diakonów WSD w Rzeszowie

  10:00Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie,
 • sob.
  18
  maj
  2024

  Bierzmowanie młodzieży z Parafii Lipinki

  18:00Kościół parafialny w Libuszy

  Bierzmowania udzieli Bp Edward Białogłowski

 • niedz.
  09
  cze
  2024

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

  7:00 - 21:00lokale wyborcze

 • czw.
  15
  sie
  2024

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Lipinkach

  11:00Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  I dzień trzydniowego odpustu.

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

 • pt.
  01
  lis
  2024

  XII Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich

  8:00 - 16:00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum