Wybierz Strona

Reklama

W tym okręgu wyborczym Wójtowej wojewoda może zarządzić powtórne wybory

W tym okręgu wyborczym Wójtowej wojewoda może zarządzić powtórne wybory

W jednym z okręgów naszej gminy teoretycznie możliwe jest, że wyborcy będą musieli latem wziąć udział w powtórnych wyborach uzupełniających. Chodzi konkretnie o okręg nr 12 w Wójtowej. Skąd bierze się taka możliwość?

W okręgu nr 12 w Wójtowej o mandat radnego walczyć będzie czworo kandydatów. Wśród nich o miejsce w Radzie Gminy Lipinki ubiega się obecny przewodniczący tego gremium – Bogdan Czeluśniak, który jednocześnie jest kandydatem na Wójta Gminy Lipinki startującym  z KWW Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej. O mandat radnego rywalizuje w okręgu nr 12 z trzema paniami. Są nimi: Urszula Witek (KW Prawo i Sprawiedliwość), Henryka Kosińska (KWW Nasza Gmina w Lipinkach) oraz Aneta Kulewicz (KWW Przyjazna Gmina Bogdan Czapka). Co stanie się, jeśli Bogdan Czeluśniak zwycięży zarówno w wyborach na wójta, jak i w wyborach na radnego?

Kodeks wyborczy jest w tej kwestii jednoznaczny. Komisarz wyborczy wygasza mandaty tych radnych, którzy kandydowali jednocześnie na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, i zostali wybrani na te funkcje. Tak więc w przypadku jednoczesnego wyboru Bogdana Czeluśniaka na wójta i radnego z okręgu nr 12 w Wójtowej, jego mandat radnego zostanie wygaszony. Stanie się to w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników głosowania. Następnie wojewoda zarządzi wybory uzupełniające w tym właśnie okręgu. Kiedy mogłyby się odbyć, zakładając, że cały czas teoretyzujemy? W zależności od różnych wariantów najwcześniej w czerwcu lub lipcu.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

2 komentarze

 1. Igor

  Wojtowiak masz racje. Wszyscy mamy nadzieję, że w końcu przyjdzie zmiana na lepsze w tek gminie. Nie można opierać się na osobach bez pomysłu. Pomysły realizowali przez ponad 20 lat i co sami odpowiedzmy sobie na to pytanie. Nie wiem jak można tak lawirować. Najpierw poglądy prawicowe, a teraz całkowita odmiana inny komitet zupełnie inny. Zastanawiam się o co tu chodzi i kto tym steruje.

  Odpowiedz
 2. wojtowiak

  Nie obawiajmy się tak się nie stanie według głosu ludu

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  20
  kwi
  2024

  Mecz LKS Wójtowa - Biała Brunary

  16:00Stadion w Wójtowej
 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  Mecz Victoria Śnietnica - LKS Nafta Kryg

  11:30Stadion w Śnietnicy
 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  II tura Wyborów Samorządowych 2024

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

  Czesław Rakoczy vs. Bogdan Czeluśniak

 • niedz.
  21
  kwi
  2024

  Akcja honorowego oddawania krwi w Libuszy

  8:00 - 13:00Remiza OSP Libusza

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

 • sob.
  18
  maj
  2024

  Święcenia kapłańskie diakonów WSD w Rzeszowie

  10:00Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie,
 • sob.
  18
  maj
  2024

  Bierzmowanie młodzieży z Parafii Lipinki

  18:00Kościół parafialny w Libuszy

  Bierzmowania udzieli Bp Edward Białogłowski

 • niedz.
  09
  cze
  2024

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

  7:00 - 21:00lokale wyborcze

 • czw.
  15
  sie
  2024

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Lipinkach

  11:00Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  I dzień trzydniowego odpustu.

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

 • pt.
  01
  lis
  2024

  XII Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich

  8:00 - 16:00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum