Wybierz Strona

Rekordowy maj Pauliny Kicilińskiej. Dwie życiówki i rekord ULKS Lipinki!

Paulina Kicilińska i jej trener Tomasz Świerzowski nie kryją zadowolenia po sukcesie w Małopolskim Memoriale Trenerów - fot. Facebook

Ledwie połowa maja, a nasza najlepsza biegaczka Paulina Kicilińska już może pochwalić się dwoma bardzo udanymi startami. W ciągu ostatnich dni zawodniczka ULKS Lipinki ustanowiła dwa nowe rekordy życiowe i pobiła rekord swego klubu sprzed 15 lat.

W niedzielę 5 maja 2024 roku w Krakowie, podczas Małopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego „Konstytucji 3 Maja”, Paulina Kicilińska wygrała bieg na 1000 m. Wynik 2.49,51, jaki uzyskała, to nowy rekord ULKS Lipinki. Poprzedni należał do Anny Wojny, która w 2009 roku w Krakowie przebiegła ten sam dystans w czasie 2.51,95.

Paulina biegnie w Krakowie po swój rekord życiowy na 1000m i nowy rekord ULKS Lipinki – fot. Facebook

W następną niedzielę, 12 maja 2024 roku, Paulina wzięła udział w odbywającym się na stadionie WKS Wawel w Krakowie Małopolskim Memoriale Trenerów. W ramach zawodów rozegranych zostało pięć konkurencji memoriałowych, a wśród nich Bieg Memoriałowy na 1500m im. Kazimierza Świerzowskiego – trenera, wychowawcy, nauczyciela i popularyzatora lekkiej atletyki w Lipinkach.

W memoriałowym biegu kobiet na tym dystansie wygrała nasza zawodniczka Paulina Kicilińska, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy na 1500m – 4.30,03. Druga na mecie była Paulina Gaj (MCKiS Jaworzno) – 4.40,94, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Jaroń (MKS-MOS Bytom) – 4.41,01. Natomiast wśród mężczyzn pierwszy linię mety w biegu na 1500m przekroczył Rafał Sułowski (Kraków Athletics Team) – 3.56,11. Drugie miejsce zajął Tomasz Czubak (MKS-MOS Bytom) – 3.59,01, a trzeci był Adrian Romberg (KS AZS AWF Katowice) – 4.00,44.

Wielkie gratulacje dla naszej rekordowej lekkoatletki Pauliny Kicilińskiej oraz jej trenera Tomasza Świerzowskiego. Czekamy na kolejne sportowe sukcesy!