Wybierz Strona

Reklama

Do końca wakacji gmina Lipinki bez oświetlenia ulicznego, czyli nadchodzi czas oszczędności!

Do końca wakacji gmina Lipinki bez oświetlenia ulicznego, czyli nadchodzi czas oszczędności!
Zdjęcie ilustracyjne - Pixabay.com

Nowe władze samorządowe gminy Lipinki zapowiadają czasowe wyłączenie oświetlenia ulicznego. W ramach oszczędności nie będzie ono działać na terenie naszej gminy do 31 sierpnia, czyli do końca wakacji.

Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie stronie Urzędu Gminy Lipinki. Możemy w nim przeczytać:

Decyzja ta spowodowana jest wprowadzeniem rozwiązań oszczędnościowych, co skutkowało będzie obniżeniem rachunków za energię elektryczną, gdyż środki finansowe przeznaczone na ten cel są już w dużej mierze wykorzystane. W związku z tym na terenie całej naszej gminy nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego. Jest to niełatwa, ale zdecydowanie przemyślana decyzja, poprzedzona dogłębną analizą.

Autor komunikatu prosi również wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość. Dołączamy się do tego apelu i przypominamy, że latem noce są krótkie, a spacerować można w ciągu dnia, wieczorem i rano. Warto także zwrócić uwagę na fazy księżyca i pogodę. W bezchmurne noce pod gwiaździstym niebem jest całkiem jasno, a najbliższa pełnia już 20 czerwca. Można ponadto przeprosić się z latarkami – do września nie tak daleko.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

16 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Chciałbym poznać tą dogłębną analizę….nie róbcie z ludzi idiotów bo wiedzą na czym można oszczędzać. A nowemu Włodarzowi nie wróże długiego pobytu na dobrze opłacanym stanowisku jeśli będzie podejmował takie przemyślane decyzje. Zero kultury, zero rozrywki, place zabaw na pokaz, a teraz jeszcze ciemno wszędzie. Żyjemy w średniowieczu….ciekawe co Nas jeszcze czeka

  Odpowiedz
 2. Starosta

  Zima czy lato, ma zdecydowane znaczenie. Zimą wieczory są długie i lampy działają dlużej. Wyłączając oświetlenie w zimie choćby na tydzień zaoszczędzimy tyle ile teraz przez całe wakacje. Można skrócić zimowe oświetlenie z 23.00 do 22.00 i też bedzie ok. Tłumaczenie porażki poprzedną władzą jest słabe.

  Odpowiedz
 3. Stach

  Chyba nie wszyscy zauważyli że spacery do gwiazd i z latarkami to sarkazm ze strony Pana Redaktora a nie część komunikatu. Decyzja o braku oświetlenia z pewnością jest wizerunkowym strzałem w stopę dla władz, jednak to stare władze projektowały budżet na ten rok i ciężko przypisywac całą winę nowym. Też dziwne że w tamtym roku była taka sama sytuacja a nie było takich głosów oburzenia. Nie zgadzam się też że lepiej wyłączyc oświetlenie zimą, kiedy wracając z pracy jest ciemno już o 17 i dodatkowo są gorsze warunki na drodze więc z dwojga złego lepiej teraz. Nie chcę byc obrońcą władz gminy które zamiast wyłączac oświetlenie powinny szukać oszczędności np w szkołach likwidując zbędne etaty czy rozwiązac umowy z emerytkami. Warto szukać oszczędności bo to na pewno dużo lepsze niż kolejne podwyżki podatków ale nie kosztem bezpieczeństwa.

  Odpowiedz
 4. Ypek

  No to nowy wójt świetnie zaczął. Kompletnie nieprzemyślana decyzja, proszę wsłuchać się w głos wkur.ych mieszkańców.

  Odpowiedz
 5. blokowany

  ktoś olał przepisy o oświetleniu dróg a w razie tragicznego wypadku ciekawe kto będzie winny

  Odpowiedz
  • ?????

   A może by tak pobocza wkosić bo nie dość że ciemno to trawa wyższa niż auto i jakieś zwierzę lub dziecko może wyskoczyć a oświetlenie włączyć przynajmniej do 22,30

   Odpowiedz
 6. Kogut

  Niech w Wójtowej wyłączy i tam gdzie na niego głosowali!

  Odpowiedz
 7. JESZCZE MIESZKANKA

  KPINA, ŻART A Z LATARKAMI TO MOGĄ SOBIE LUDZIE CHODZIĆ DO SKŁADZIKA A NIE PRZEZ WIEŚ KTÓRA NIE DOŚĆ ŻE NIE MA WSZĘDZIE CHODNIKÓW, BRAK JAKIEGOKOLWIEK POBOCZA I WRĘCZ ZAPROSZENIE DLA ZŁODZIEI…. TO JA PROPONUJĘ ABY GMINA ZACZĘŁA REALNIE OSZCZĘDZAĆ I ZROBIŁA REDUKCJE FIKCYJNYCH SZCZĄTKOWYCH ETATÓW! ŻEBY OSZCZEDZIŁA NA LISTACH KTÓRE WYSYŁA W ILOŚCI MULTUM JAKBY NIE MOGLI ROBIĆ TO MAILEM! ŻEBY GMINA OSZCZĘDZIŁA NA OŚWIETLENIU ŚWIATECZNYM ALE … ZOSTAWIĆ LAMPY KTÓRE OŚWIETLAJĄ DROGI! A NIE …NAJPIERW TO MOŻE PODZMY Z DUCHEM CZASU I ZMIENIĆ JE NA LEDY …. CHYBA ZE CHCEMY IŚĆ ZA HISTORIĄ I WRÓCIĆ DO LAMP NAFTOWYCH.

  Odpowiedz
 8. ,...,/

  będzie śmiertelny wypadek wtedy zobaczymy reakcje gminy i policji

  Odpowiedz
 9. sasiad

  Zgodnie z Dziennikiem Ustaw 2016.0.124 oświetleniu ulicznym z dnia 2016-01-29:

  Droga powinna być oświetlona ze względów bezpieczeństwa ruchu drogowego….. droga ze względu na bezpieczeństwo ruchu powinna być oświetlona, w szczególności w okolicy skrzyżowań…..
  (sygn. akt II CSK 183/13). „Formuła, w jakiej ustawodawca wypowiedział się o obowiązku finansowania oświetlenia dróg publicznych, wskazuje, że mamy do czynienia z zadaniem obowiązkowym gminy, od wykonania którego gmina nie może odstąpić……Może by też obniżyć zarobki w urzędzie na jakiś czas????poczekajmy na jakiś śmiertelny wypadek w gminie i wtedy się zacznie szukanie winnych a kierowców szaleńców w gminie nie brakuje

  Odpowiedz
 10. Wąsacz

  Przypomnijcie mi proszę ulotki wyborcze, co wszyscy kandydaci obiecywali w temacie bezpieczeństwa? Nie żebym tu chwalił poprzedniego włodarza bo w ubiegłe wakacje też było ciemno. Ludzie obudźcie się. Temat trzeba nagłośnić niech cała Polska wie, że gmina Lipinki jest wolna od oswietlenia.

  Odpowiedz
 11. cotobedzie

  Ta osoba, która się pod tym podpisała, nie powinna pełnić funkcji, którą pełni. Oszczędności na prądzie w lecie? spacerowanie do gwiazd? wiekszej głupoty nie słyszałem. Dlaczego prąd nie jest oszczędzany w miesiącach zimowych, gdzie o godzinie 22:00 nikt nosa spod kołdry nie wystawia? Tylko w ciepłe letnie wieczory, gdy dzieci mają wakacje, dorośli urlopy. Tylko czekać aż z powodu braku oświetlenie drogi dojdzie do jakiegoś nieszczęścia…. Wyłączmy latarnie, kościele przeróbmy na burdele a szkoły na domy starców (swoją drogą chodzą słuchy, że szkoła w Pagorzynie ma być właśnie przekształcona na taka placówkę )
  Ludzie ogarnijcie się bo to co obecnie się dzieje w naszym społeczeństwie jest niepoważne. Podatki z roku na rok coraz wyższe, za co je płacimy? Ładne nowe chodniki przez wioski, szumne przecięcia wstęg, a woda z kranu leje się brązowa albo wcale jej nie ma, no ale tak chodnikowi można zrobić zdjęcia i się pochwalić w sieci.

  Odpowiedz
 12. pozorne oszczędności

  to może czas nawjwyższy zamontować oprawy led? To są oszczędności. Wyłączanie oświetlenia to proszenie się o wypadki i zaproszenie dla złodziei. Jeśli stwarzanie niebezpieczeństwa, zagrożenia jest przymyślaną sytuacją…. Liczę że w biurach gminy itd też oszczędności zostaną wprowadzone? A centrum oświetlać będzie tylko stacja benzynowa? No BRAWO !!!

  Odpowiedz
  • Żarówaka

   Ale JAJA 21 wiek a oni światło wyłączają…Gmina Lipinki wraca na drzewo 🤣

   Odpowiedz
 13. Maro

  Nie żeby mnie to obchodziło bo to nie moje miejsce zamieszkania, ale…-,,można chodzić z latarkami…” No ja bym poszedł dalej i kupił se lampę naftową albo świeczkę. Czyżby ,,uśmiechnięta” Polska zaczęła się już śmiać na dobre…Wam w oczy???

  Odpowiedz
 14. Wyborca

  Bardzo dobre posunięcie. Oszczędność zawsze jest dobra – nie mylić ze skąpstwem….

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  20
  lip
  2024

  Rajd Śladami Henryka Klimontowicza

  09:00Parking przy kościele w Wójtowej

  Więcej informacji: TUTAJ

 • niedz.
  11
  sie
  2024

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Bieczu

  8:30 - 13:00Remiza OSP Biecz

  Organizator: Klub HDK przy OSP Biecz

 • czw.
  15
  sie
  2024

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Lipinkach

  11:00Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  I dzień trzydniowego odpustu.

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

 • pt.
  01
  lis
  2024

  XII Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich

  8:00 - 16:00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum