Arnold Szetela z Lipinek najlepszym strzelcem XI Zawodów Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”
W słoneczną niedzielę 24 maja 2026 roku odbyła się kolejna edycja Zawodów Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”. Mistrzowie posługiwania się karabinkiem pneumatycznym, czyli popularną „wiatrówką”, rywalizowali na strzelnicy zorganizowanej w wiacie przy Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach. W tym roku celnym okiem popisywało się 23 zawodników.
Najbardziej zażarta walka o medale i nagrody rozegrała się w kategorii chłopców do lat 18. Ostatecznie zwyciężył Arnold Szetela (brązowy medalista z 2024 i 2025 roku), który w świetnym stylu wystrzelał 92 punkty i dodatkowo zgarnął puchar dla najlepszego strzelca wszystkich kategorii tegorocznych zawodów. Bratobójcza walka toczyła się o kolejne miejsca na podium. Dosłownie, ponieważ trzech braci Górka – Oliwier, Eryk i Patryk – uzyskali identyczny wynik 91 punktów. Z tym że Patryk Górka trzykrotnie trafił w dziesiątkę i to on sięgnął po srebrny medal. Pozostali bracia zmierzyli się w dogrywce, w której palmę pierwszeństwa i brązowy medal zdobył Oliwier Górka.
W kategorii dziewcząt swoją niekwestionowaną dominację potwierdziła Anna Dudra (87 pkt), która po raz czwarty sięgnęła po złoty medal Zawodów Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”. Przypomnijmy, że mistrzyni karabinka pneumatycznego od 2022 roku tylko raz uległa Izabeli Masłowskiej, zdobywając w 2024 roku srebrny medal. Drugie miejsce w tegorocznej rywalizacji i srebro wystrzelała debiutująca w imprezie Amelia Patrzyk (51 pkt), a na podium z brązowym medalem znalazła się jeszcze Karolina Woźniak, która również po raz pierwszy wystartowała w zawodach.
W kategorii mężczyzn o zwycięstwie zadecydowały trafienia w „dziesiątkę”. Najlepsi strzelcy mieli bowiem po 89 punktów. Dwa razy jednak w sam środek tarczy trafił Krzysztof Dudra i to na jego szyi zawisł złoty medal zawodów. Podobnie jak w przypadku córki Anny (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) było to jego czwarte zwycięstwo w Zawodach Strzeleckich „Jastrzębca” – wcześniej triumfował w latach 2022-2024. Drugie miejsce z tym samym dorobkiem punktowym, ale jedną „dziesiątką” mniej, wywalczył Piotr Ślusarz, który zwyciężał w 2017 i 2019 roku. Trzecie miejsce zajął Franciszek Bubniak (81 pkt) – najstarszy z walczących dziś zawodników.
W kategorii kobiet medalami podzieliły się dwie panie. Złoto przypadło w udziale Annie Samborskiej (62 pkt), która w historii swych startów w zawodach zwyciężyła w 2017 roku, w 2025 wywalczyła srebrny medal, a w 2024 brązowy. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale debiutantce Małgorzacie Juruś (47 pkt).
Zdobywcy miejsc od I-III w każdej kategorii otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami. Z ramienia Towarzystwa „Jastrzębiec” nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji tradycyjnie czuwał Jan Ślusarz, który kolejny raz wziął na siebie ciężar organizacji zawodów, a skromnie wspierał go Piotr Popielarz. Obaj dziękują dziewczętom, które profesjonalnie pomogły w przygotowaniu dyplomów, a były nimi Anna Dudra i Karolina Woźniak.
Zarząd TPZL „Jastrzębiec” serdecznie dziękuje Ks. Dyrektorowi Pawłowi GĄSIOROWI za udostępnienie obiektu do zorganizowania strzelnicy, a Prezesowi Zarządu Powiatowego LOK Wiesławowi ĆWIKLIKOWI za użyczenie sprzętu strzeleckiego niezbędnego do przeprowadzenia zawodów. Specjalne podziękowania i gorące gratulacje należą się wszystkim uczestnikom XI Zawodów Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”. Zapraszamy na kolejne ostre strzelanie w Lipinkach, które już za niespełna rok!













Najnowsze komentarze