Wybierz Strona

Reklama

Czesław Rakoczy i Bogdan Czapka oficjalnie zarejestrowali swoje Komitety Wyborcze. Sprawdź szczegóły!

Czesław Rakoczy i Bogdan Czapka oficjalnie zarejestrowali swoje Komitety Wyborcze. Sprawdź szczegóły!

W poniedziałek 12 lutego kończy się termin rejestracji komitetów wyborczych, które w wyborach samorządowych będą wystawiać swoich kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Do tej pory z terenu gminy Lipinki zarejestrowały się dwa lokalne komitety.

Jako pierwszy został zarejestrowany przez komisarza wyborczego w Nowym Sączu Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina w Lipinkach”. Tak jak w latach poprzednich funkcjonujący pod stałą nazwą komitet wspiera urzędującego Wójta Gminy Lipinki Czesława Rakoczego. Nie zmienił się również pełnomocnik wyborczy KWW „Nasza Gmina w Lipinkach”, którym od lat pozostaje Leszek Litwa.

Dosłownie w ostatnich dniach na liście zarejestrowanych komitetów pojawił się Komitet Wyborczy Wyborców „Przyjazna Gmina Bogdan Czapka”. Nazwa nie pozostawia wątpliwości, że komitet skupiony jest wokół kandydata na Wójta Gminy Lipinki Bogdana Czapki – obecnego Prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Lipinkach. Funkcję pełnomocnika komitetu pełni Henryka Knapik.

Mamy zatem jasność, że Prezes GS-u Bogdan Czapka oficjalnie postanowił kandydować na urząd Wójta Gminy Lipinki. Nadal oczekujemy na rejestrację trzeciego z komitetów, który będzie wspierał obecnego Przewodniczącego Rady Gminy Lipinki Bogdana Czeluśniaka. Oczywiście, należy pamiętać, że zawsze może pojawić się kolejny kandydat – albo lokalnego komitetu, albo któregoś z ogólnopolskich komitetów wyborczych (np. PiS).

Przypominamy również o kolejnym ważnym terminie, który mija 4 marca o godz. 16.00. Chodzi o zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych. Wtedy dowiemy się, kto z poszczególnych komitetów powalczy o mandat gminnego radnego, czyli jakimi szablami dysponują kandydaci na Wójta Gminy Lipinki.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

4 komentarze

 1. Obywatel

  A czy prawdą jest że będzie jeszcze jeden kandydat a raczej kandydatka z PiS?? Czy to plotki

  Odpowiedz
  • myszka miki

   Jesli pani z Pagorzyny nalezy do PIS-u to ta pani startuje tak niesie wiesc gminna

   Odpowiedz
 2. obserwator

  Chciałbym zapytac czy prawdą jest ze nie ogloszony kandydat z Wójtowej startuje z MRS bo tak plotkuja?

  Odpowiedz
  • eDward

   Szanowny Obserwatorze, jeżeli naprawdę zależy Ci na odpowiedzi na postawione pytanie, wyjaśnij najpierw proszę co oznacza skrót MRS ?

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob.
  20
  lip
  2024

  Rajd Śladami Henryka Klimontowicza

  09:00Parking przy kościele w Wójtowej

  Więcej informacji: TUTAJ

 • niedz.
  11
  sie
  2024

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Bieczu

  8:30 - 13:00Remiza OSP Biecz

  Organizator: Klub HDK przy OSP Biecz

 • czw.
  15
  sie
  2024

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Lipinkach

  11:00Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

  I dzień trzydniowego odpustu.

 • wt.
  03
  wrz
  2024

  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki
 • niedz.
  15
  wrz
  2024

  Akcja Krwiodawstwa Klubu HDK Lipinki

  9:00 - 12:30Dom Wiejski w Lipinkach

  Bliższe szczegóły NIEBAWEM

 • sob.
  05
  paź
  2024

  VIII Maraton na Orientację "KIWON"

  07:00Baza: Hala Sportowa SP Lipinki

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

 • pt.
  01
  lis
  2024

  XII Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich

  8:00 - 16:00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Więcej szczegółów NIEBAWEM!

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum