Wybierz Strona

Anna Wojna najszybszą Polką 35. Maratonu Warszawskiego

Anna Wojna najszybszą Polką 35. Maratonu Warszawskiego

Wspaniałe wieści dotarły do nas dosłownie przed chwilą. Anna Wojna z ULKS Lipinki zajęła 5. miejsce w rozgrywanym dziś 35. Maratonie Warszawskim.

Anna Wojna - ULKS Lipinki

Anna Wojna – ULKS Lipinki

Reprezentantka ULKS Lipinki Anna Wojna, dla której start w biegu był maratońskim debiutem, osiągnęła świetny czas: 2 godz. 50 min. i 56 sek. To najlepszy wynik wśród startujących w 35. Maratonie Warszawskim zawodniczek z Polski. Druga z Polek,  Magdalena Białorczyk-Jarzębowska zajęła miejsce 7. ze stratą  6 sek. do Anny Wojny. W pierwszej dziesiątce kobiet znalazły się jeszcze Magdalena Skarżyńska, Ewa Kalarus i Aleksandra Jachimczyk.

Najszybciej wśród kobiet trasę 35. Maratonu Warszawskiego pokonała Haftu Teshema Goitetom (02:29:32). Wśród mężczyzn triumfował Shegumo Yared (02:10:34 ) – naturalizowany Etiopczyk z polskim paszportem.

35. Maraton Warszawski ukończyło w sumie 8506 biegaczy. Wśród tych, którzy zameldowali się na mecie znalazło się jeszcze troje zawodników ULKS Lipinki. A byli nimi:

67. Wioleta Budziak – 03:39:30
1604. Bartosz Świątkowski – 03:39:30
6131. Jerzy Kwaśny – 04:46:02

Z trasy wycofał się po 10 kilometrze Tomasz Świerzowski.

Wstępną tabelę wyników klasyfikacji generalnej mężczyzn prezentujemy poniżej:

 1. Yared Shegumo (Polska) 02:10:34
 2. Weldu Negash Gebretsadik (Norwegia) 02:10:37
 3. Solomon Molla Tiumauy (Etiopia) (02:10:39)
 4. Wosen Zeleke Demse (Etiopia) (02:10:56)
 5. Hassan Omanga Mokaya (Kenia) (02:12:36)
 6. Chala Lemi (Kenia) (02:13:31)
 7. Boniface Nduva (Kenia) (02:16:31)
 8. Alebachew Debash Wale (Kenia) (02:17:41)

Wstępną tabelę wyników klasyfikacji generalnej kobiet prezentujemy poniżej:

 1. Goitetom Haftu Teshema (Etiopia) 02:29:32
 2. Abeba Teklu Gebremeskel (Etiopia) 02:30:18
 3. Lydia Rutto (Kenia) 02:30:57
 4. Letay Negash Hadush (Etiopia) 02:36:41
 5. Anna Wojna (Polska) 02:50:56
 6. Caroline Lefrak (USA) 02:53:53
 7. Magdalena Białorczyk-Jarzębowska (Polska) 02:56:56
 8. Magdalena Skarzyńska (Polska) 02:58:14

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

32 komentarze

 1. Anonim

  ANIU GRATULACJE… dalszych sukcesow życze…

  a „króliczek” pewnie miał całą szkołe pod górkę :D

  Odpowiedz
 2. kkk

  Do KRÓLICZEK…
  Tomasz Świerzowski w swojej karierze przebiegł już parę maratonów, biegów długich od 10 km w górę!!! Jak nam wiadomo jest on już w wieku 40Lat, nie zajmuje się bieganiem zawodowo. Zawodowo szkoli młodych, zdolnych i pracowitych ludzi, którzy chcą coś w życiu osiągnąć i wszyscy dobrze wiemy że jest w tej dziedzinie najlepszym fachowcem!!!! Może nie wszyscy wiedzą że jest on trenerem Kadry Narodowej Biegów długo dystansowych, współpracuj z Stanisławem Jaszczakiem( trener Adama Kszczota) Ich praca układa się bardzo pomyślnie!!! A jeśli chodzi o to że wymaga czegoś od dzieci a sam tego nie robi to: na pewno żadnemu dziecku nie kazał przebiec 10 km a tym bardziej maratonu!!!! to że z dziećmi robi się zabawy w formie biegania to niestety tak wygląda WF w klasach od 1 do 6 ponieważ w tych latach u dzieci powinno się wykształcać czynności ogólnorozwojowe!!! Może niektórzy nie wiedzą ale na lekcjach WF-u w lipinkach są też zajęcia z gier piłka ręczna, siatkowa itp.. przed każdym z tych zajęć trzeba się odpowiednio rozgrzać więc do cholery nie róbcie z swoich dzieci inwalidów !!!! dlatego ze przebiegają dziennie 1 km na rozgrzewkę bo to zajmuję im max 6minut
  ….

  Odpowiedz
 3. króliczek

  Z trasy wycofał się po 10 kilometrze Tomasz Świerzowski. hahaha, i kto tu umie biegać hahaha, a od innych co wymaga?

  Odpowiedz
  • odpowiedź

   Bo zawsze łatwiej wymaga się od innych – mus i koniec bo odmówić nie mogą a władza może

   Odpowiedz
   • Foley

    Do wszystkich mądrych – spróbujcie przebiec 42km. To że ktoś zszedł z trasy nie oznacza że nie dał rady. W tym roku z trasy Orlen Maratonu zszedł Henryk Szost – ścisła czołówka światowa. Taki bieg wymaga tyle wysiłku że jeżeli coś się dzieje niedobrego z organizmem, odzywa się stara, kontuzja trzeba zejść żeby nie zrobić sobie krzywdy. Można przebiec 40 maratonów a w końcu przyjdzie taki z którego trzeba zejść i nie jest to powód do wstydu. Maraton uczy pokory

    Odpowiedz
 4. See jaa xd

  LUDZIE ! Znowu się czepiacie ! To że Pani Ania najlepiej biega to nie znaczy że musicie tu spamować na temat biegów na wf w szkole. Ja z całego serca GRATULUJĘ Pani Ani, bo bardzo się starała i często biegała, nawet w deszcz ! ☻

  Odpowiedz
 5. nela

  z jednej strony sie zgadzam bo nie mozna za wiele wymagac od osob ktore widocznie sie nie nadaja np do biegania. Wymagac na tyle ile stac te osoby bo one zrazaja sie do wf. Uprawiac sport nalezy gdyz to jest najlepszy sposob na kondycje i smukla linie zwłaszcza po ciazy ale te osoby zrozumieja pewnie po wlasnym doswiadczeniu ja np tesknie za tymi lekcjami chociaz ciezko bylo i to tez prawie 10 lat temu. Trzeba dojrzec zeby zrozumiec jeden wczesniej drugi pozniej.

  Odpowiedz
 6. See jaa xd

  Gratulacjonka Pani Aniu… Jak się biegło?

  Odpowiedz
 7. AUTHORKA

  A ABSOLWENTKA PRZEZ OSTATNIE LATA CHODZIŁA W SZKOLE NA KOSZYKÓWKĘ BO TYLKO CI UCZNIOWIE MAJĄ SZANSE NA SZÓSTKE CO CHODZĄ NA KOSZYKÓWKĘ MIMO ZE O ZAWODACH WOJEWÓDZKICH MOGĄ TYLKO POMARZYĆ, A KILKA LAT TEMU ZAWODY WOJEWÓDZKIE W LA BYŁY NORMĄ, A HALA JEST

  Odpowiedz
  • gość

   absolwentka wyraźnie napisała że nie chodziła do szkoły w Lipinkach przez ostatnie lata tylko ponad 10 lat temu więc czytajcie ze zrozumieniem, wtedy nie było hali i nie było koszykówki, nie by 6 z wf a 5 mieli nielicznie. W końcu nie każdy mógł mieć najlepszy czas w bieganiu bo praktycznie tylko z tego były oceny z góry przyporządkowane do osiągniętych w bieganiu czasów. Biegało się na każdej lekcji praktycznie – był park i śliskie korytarze – taki mieliśmy wf.

   Odpowiedz
   • senior

    Tutaj gdzie teraz jest nowa szkoła kiedyś była łąka i my tam biegaliśmy wdeptując w krowie placki i nikt nie narzekał była za to KUPA śmiechu. A teraz… Boże widzisz i nie grzmisz.

    Odpowiedz
 8. author

  Niestety, ale absolwentka ma rację. Będąc w naszych szkołach na wuefie liczyło się tylko i wyłącznie bieganie. Rozumiem od czasu do czasu, ale lekcje w lekcje po kilka kilometrów. Jeśli nie w parku to na czas biegało się po korytarzach szkolnych ( niestety nie mieliśmy sali gimnastycznej, a biegać i tak trzeba było po śliskich płytkach ). Ten kto nie jeździł na zawody (które tak naprawdę są nadobowiązkowe i można je uwzględniać raczej na ocenę celującą) mógł pomarzyć o lepszej ocenie z wychowania fizycznego

  Odpowiedz
  • gość

   Niestety taka prawda i piszemy o początkach istnienia gimnazjum a nie o czasach obecnych kiedy jest hala i inna kadra. My na lekcjach wf mieliśmy tylko bieganie, ciągle na czas. Park i korytarze szkolne, były nawet wybity ząb podczas upadku na śliskich płytkach, przepychanki i niebezpieczne sytuacje na schodach bo przecież wszystko było na czas. Dopiero jedna groźna sytuacja musiała się wydarzyć aby trochę poniektórym otworzyć oczy na niebezpieczeństwo jakie wiąże się z lekcjami wf na śliskich korytarzach.
   Dla tych którzy są tacy bystrzy w komentarzach kiedyś nie mieliśmy sali gimnastycznej tak jak teraz, nie mieliśmy 6 z wf a na 4 trzeba było dać z siebie naprawdę dużo. Przez trzy lata gimnazjum ani razu nie graliśmy w koszykówkę czy siatkówkę. Ci którzy wtedy chodzili do gimnazjum pamiętają jak było.
   Gratulacje za to piękne miejsce w maratonie, miło że są takie osoby a było by jeszcze fajniej gdyby do biegania wybierano osoby które mają do tego predyspozycje. Kiedy zmuszano do udziału w zawodach i nie mozna było powiedzieć że nie – był przymus.

   Odpowiedz
 9. Ela

  gratuluję Aniu Super pobiegłaś

  Odpowiedz
 10. opiniotwórca

  Już sobie wyobrażam ten SUPER WYGLĄD absolwentki haha

  Odpowiedz
 11. ABSOLWENT

  Z tego co pamiętam to Absolwentka przeżywała też traumę na matematyce kiedy oprócz dodawania i odejmowania pojawiło się mnożenie i dzielenie ale taki już jej los. A to czy wyglądasz super to nie Tobie oceniać.

  Odpowiedz
 12. Bartek

  do …
  w ogóle dramat że dzieci do szkoły muszą chodzić

  Odpowiedz
  • :)

   … Bartku… jeździć… :D

   Odpowiedz
 13. Anna Wojna

  Dziekuje wszystkim tym, ktorzy trzymali dzis za mnie kciuki oraz za wszelkie gratulacje. To wspaniale uczucie przebiec maraton, ale tez ogromny wysilek i walka z wlasnym organizmem. Dzis debiut, mysle ze kolejny pobiegne szybciej.

  Odpowiedz
 14. ...

  to co trener nie daje rady a dzieci w szkole musza!!!

  Odpowiedz
 15. kkk

  do Absolwentka…
  Dziewczyno z całym szacunkiem do twojej osoby pytam się kiedy w , którym roku słyszałaś o sukcesie gminy lipinki? np: dzięki takim klubą jak UKS Wójtowa czy Nafta Kryg? no Pytam kiedy? Czy kiedykolwiek te kluby zdobyły jakiś tytuł mistrza polski chodź by nawet mistrza województwa?
  Oczywiście fajnie że kluby piłkarskie u nas w gminie są bo jak sama mówisz nie każdy musi biegać, ale te kluby to forma rozrywki dla młodych by nie siedzieli bezczynnie…
  Ja wiem że jakby nie ULKS LIPINKI i jak by nie działalność tych kilku osób ,tych zawodników to o naszej gminie nie wiedział by prawie nikt…
  to zawodnicy mają na kurtkach napis ULKS LIPINKI to oni podróżują do Filandi, Włoch, Hiszpani to oni przemierzyli całą POLSKĘ z tym herbem tego kluby na plecach!!!! Zamiast cieszyć się z ludzi że nas reprezentują to wygłaszane są jakieś nie miłe komentarze na ich temat i na temat klubu! Więc po pierwsze moja prośba jest taka dziecino jeżeli nie wiesz co to lekkoatletyka co to sport bo jefo forma ci nie odpowiada to proszę cię nie podejmuj głosu w tych sprawach. Zostaw to tym, którzy czują się z nich dumni, zostaw tym co się z nimi utożsamiają….

  Odpowiedz
  • kwas

   wszystko ok ale zwróć uwage że łatwiej jest wytrenować 5-6 biegaczy niż 14 piłkarzy na tym samym poziomie . Do biegania wystarczy dobre warunki fizyczne, kondycja no i kilkadziesiąt przebiegnietych km tygodniowo , pilkarzowi sama kondycja się nieprzyda musi mieć technike ,zgranie z kolegami . Biegacz może trenować sam i kiedy chce , a piłkarze niemają takiego komfortu , by się zgrac muszą trenować razem a to jest trudne do wykonania żeby cały skład mogł być na treningu z powodu szkoły lub pracy

   Odpowiedz
   • gość

    Dobra rada, więc trzeba trenować tych którzy się do tego nadają i Trzeba umieć takich wybrać a nie ponad wszystko chcieć zrobić z każdego biegacza na medal bo to wielka pomyłka – każdy ma swoje pasje i w nich powinien mieć szansę się realizować

    Odpowiedz
 16. absolwentaka

  Niestety lipińska szkoła a dokładnie wf to bieganie czy się komuś podoba czy nie jak by wszyscy mieli być biegaczami na medal. Kuleją lekcje wf i nauczyciele gdyż zapatrzeni w bieganie zapominają o innych dyscyplinach sportu. Kiedyś też nam wmawiali że spotkamy się za kilka lat i zobaczymy jak będziecie wyglądąć – tak jak by to właśnie tym nauczycielom trzeba było zawdzięczać swoje zdrowie i wygląd – śmieszne. Po minionych 10 latach od zakończenia tej szkoły wyglądamy super i mamy tylko w pamięci traumę – bieganie i nic więcej i każdy musiał dawać z siebie wszystko nieważne czy był w stanie czy nie – trzeba było by nauczyć się zarażać młodych ludzi pasją do różnych dyscyplin aby każdy znalazł coś dla siebie a nie tylko nękać bieganiem. Nigdy nie wróciła bym do tamtych lat właśnie przez wf bo na bieganiu na czas nie kończy się sport :-(

  Odpowiedz
  • ppp

   ale to jest artykuł o sukcesie naszej zawodniczki podczas maratonu warszawskiego, a nie o lekcjach w szkole, więc nie wiem po co te śmieszne, z resztą nieprawdziwe, komentarze na temat lekcji wychowania fizycznego.

   Odpowiedz
 17. mariooo

  Poza tym zawsze można zmienić szkołę jeśli coś nie odpowiada.

  Odpowiedz
 18. mariooo

  No lepiej oczywiście jak dzieci z nadwagą bedą umierały w bardzo młodym wieku. Wiadomo teraz dzieci mają wszystko bardzo często nawet władze nad rodzicami.

  Odpowiedz
 19. Fanatycy

  Owszem, gratulacje za sukces, ale z tego wnioski że w szkole dzieci będą dalej ,,wychowywane” na lekkoatletów, bo każdy musi być biegaczem z sukcesami??

  Odpowiedz
  • absolwentaka

   w Lipinkach niestety bieganie jest ponad wszystko a jeśli ktoś kocha inne dyscypliny to może je uprawiać tylko we własnym zakresie bo i tak to się nie liczy. Q Lipińskiej szkole tylko biegacze z sukcesami są pożądani więc wszystkich fanatycznie się przymusza do tej dyscypliny i wiem co mówię bo przez trzy lata to przeżywałam i myślałam że nigdy się nie skończy razem z wszystkimi niemiłymi komentarzami jakie trzeba było wysłuchać – a poza tym lipińscy uczniowie byli dużo lepiej przez Panów wf-istów traktowani niż reszta co w mieszanych klasach 10 lat temu było bardzo widoczne – zwłaszcza w ocenach.

   Odpowiedz
 20. mariooo

  Najwyższa klasa. Po raz kolejny klub ULKS Lipinki pokazał jakiś zawodników potrafi wychować. No brawo. Życzę sukcesów Ani.

  Odpowiedz
 21. Marika

  Gratulacje! Jesteśmy dumni :)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

 • nie
  10
  Maj
  2020

  Wybory Prezydenckie

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK